Obecnie coraz więcej ludzi chciałoby latać w przestworzach. Wydaje nam się to tak bardzo nieosiągalne i może właśnie dlatego, wiele ludzi decyduje się,by zostać pilotem. Droga do zdobycia tytułu nie jest prosta i łatwa, ale właśnie to sprawia, że radość ze zdobycia tego celu jest tak wielka.

Jak zdobyć licencję pilota?

licencja pilotaPrzede wszystkim powinna być to decyzja przemyślana. Licencja pilota i jej zdobycie to poważna sprawa. W końcu siedząc za sterami samolotu nie odpowiadamy tylko za siebie, ale również za pasażerów. Aby zacząć swoją przygodę z lataniem należy wykonać odpowiednie badania, które zweryfikują czy możemy zostać pilotem. Lista ośrodków, gdzie możemy odbyć badania znajduje się na stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Kolejnym krokiem jest odbycie szkolenia teoretycznego. Później odbywa się szkolenie praktyczne. To jak długa czeka nas droga zależy od tego jaki szczebel kariery w tej branży chcemy osiągnąć. Może zostać pilotem zawodowym, możemy także latać rekreacyjnie. Aby zacząć przygodę z lataniem konieczne jest ukończenie 16 roku życia i odbycie nauki w co najmniej dwóch klasach gimnazjum. Zdobycie licencji pilota jest drogą czasochłonną i pracochłonną. Kursy nie są także szczególnie tanie, warto więc dobrze przemyśleć swoją decyzję o rozpoczęciu przygody z lotnictwem. Jeśli przejdziemy pierwszy krok i zdobędziemy licencję będziemy mogli samodzielnie odbywać loty o dobrej widoczności, jednak nie będziemy mogli ich wykonywać w celach zarobkowych.

Posiadanie licencji pilota jest marzeniem wielu z nas. Różnica polega tylko na tym, że niektórzy postanawiają te marzenia szybko realizować, a niektórzy wolą korzystać z samolotów tylko jako ich pasażerowie. Zdobycie licencji na pewno cieszy i jest prawdziwym powodem do dumy.