Zawsze czułam w sobie nieodpartą chęć pomagania innym, dlatego bez wahania zdecydowałam się na studia psychologiczne, na jednej z najlepszych uczelni w kraju. Mniej więcej, na czwartym roku studiów, opuścił mnie nieco entuzjazm i zastanawiałam się, czy na pewno podjęłam słuszny wybór. Psychoterapia bywa skuteczna jedynie w około 40 procentach przypadków.

Kurs poszerzył moje horyzonty

lecznicza hipnoterapia - kursObawiałam się, że bycie psychoterapeutą to syzyfowa praca. Chciałam zmieniać Świat na lepsze, nieść ludziom pomoc i ulgę w cierpieniu. Przy okazji spotkania z promotorem, podzieliłam się z nim moimi wątpliwościami. Stwierdził, że rozwiązaniem mojego problemu może być lecznicza hipnoterapia – kurs trwa tylko kilka miesięcy a skuteczność hipnoterapii jest o wiele wyższa, niż samej psychoterapii. Pan profesor podał mi numer telefonu do szkoły hipnozy, prowadzonej przez jego znajomego ze studiów. Zadzwoniłam pod podany numer i otrzymałam informacje, że jeśli chcę podjąć kurs z hipnozy, muszę zarejestrować się na stronie internetowej szkoły, wpłacić zaliczkę oraz odbyć rozmowę kwalifikacyjną. Pan, z którym rozmawiałam, zapewnił mnie, że jeśli się nie zakwalifikuję, zaliczka zostanie mi zwrócona. Jeszcze tego samego dnia wypełniłam formularz na stronie i z niecierpliwością czekałam na zaproszenie na rozmowę. Rozmowa rekrutacyjna odbyła się kilka tygodni później i od razu zostałam poinformowana,  że zostałam zakwalifikowana na kurs. Zajęcia ruszyły od października. W czasie kursu nauczyłam się wiele o historii hipnoterapii. Prowadzący zajęcia omawiał metody terapii praktykowane od stuleci, a także te, które zostały wynalezione stosunkowo niedawno. Otrzymałam wskazówki, jak można wzbogacić tradycyjną psychoterapię o sesje hipnozy. Była to dla mnie cenna lekcja, łącząca moje dotychczasowe umiejętności terapeutyczne, z nowo nabytymi, w czasie kursu. Udało mi się też nawiązać nowe znajomości z osobami, które już od kilku lat pracują w zawodzie psychoterapeuty.

Kurs hipnoterapii okazał się być wspaniałą przygodą. Znacząco rozwinęłam swoje umiejętności terapeutyczne, poznałam kilka inspirujących osób, ale przede wszystkim zyskałam kwalifikacje hipnoterapeuty. Wierzę, że dzięki solidnemu wykształceniu uda mi się zmienić życie wielu osób na lepsze. Mam też w planach dalsze poszerzanie mojej wiedzy.