Bardzo często wielu przedsiębiorców ma dylemat czy lepiej jest zlecić czynności związane z księgowością do biura rachunkowego, czy może też zatrudnić księgową na stałe. Tutaj musimy dobrze przeanalizować naszą sytuację finansową, ponieważ zatrudnienie księgowej na cały etat jest dość dużym kosztem dla firmy. W przypadku zlecenia prowadzenia księgowości do biura rachunkowego będziemy płacić znacznie niższe rachunki.

Tradycyjna rachunkowość firmy czy może internetowa?

biuro rachunkowe BydgoszczKiedy zdecydujemy się na usługi świadczone przez tradycyjne biuro rachunkowe, to zawsze do określonego dnia miesiąca musimy podjechać i przekazać wszystkie faktury, a także dokumenty sprzedażowe do rozliczenia. Pracownik biura księgowego sporządzi za nas całą odpowiednią dokumentację i poinformuje nas o wysokości podatków, które musimy zapłacić. Takie biura również składają w naszym imieniu deklaracje VAT oraz sporządzają i przechowują wszelkie dokumenty w razie jakichkolwiek kontroli. Warto również upewnić się, że biuro będzie nas reprezentować przed urzędem skarbowym i zusem na wypadek zajścia jakiejkolwiek pomyłki w dokumentach. Od takich błędów firma księgowa powinna posiadać wykupione ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Zdecydowanie bardziej popularną formą w dzisiejszych czasach jest prowadzenie księgowości internetowej, na którą stawia praktycznie każde biuro rachunkowe Bydgoszcz to miasto, w którym znajdziemy fachowców od księgowości, a także podatków czy dotacji. Księgowość online posiada wiele zalet i jest zdecydowanie tańsza, niż księgowość tradycyjna. Najczęściej Internetowe Biuro Rachunkowe posiadają wygodny program online do fakturowania, a także księgowości i wystawiania umów. Dodatkowo przez internet przesyłamy księgowej faktury do rozliczenia oraz w dowolnym momencie możemy sprawdzić jak wygląda księgowość naszej firmy. Dane, które są przechowywany na serwerze internetowym w biurze księgowym są zabezpieczone odpowiednimi certyfikatami bezpieczeństwa. Dodatkowo dostęp do naszej księgowości mamy nieograniczoną i możemy zajrzeć tam w dowolnym czasie o dowolnej porze.

Prowadzenie księgowości online i jest znacznie prostsze, ponieważ program sam wypełnia odpowiednie ewidencję podatkowe oraz rejestry VAT. Za pomocą jednego kliknięcia możemy wygenerować odpowiednie deklaracje a po zakończeniu roku całe rozliczenie roczne. Dokumenty mogą być przechowywane tylko i wyłącznie w formie elektronicznej albo wydrukowane do wersji papierowej.