W ciągu ostatnich kilku miesięcy zauważyć możemy wzrost popularności naturalnych świec z sojowym wypełnieniem. Ich popularność wynika z wielu pozytywnych korzyści jakie takie świeczki przynoszą naszemu zdrowiu oraz samopoczuciu. Ich palenie w domowym zaciszu podczas wieczornego relaksu czy romantycznego wieczoru we dwoje może ukoić nasze nerwy, nadać odpowiedni nastrój i pomóc nam zrelaksować się. 

Płomień naturalnych sojowych świec

naturalne świece sojoweZalet wybierania świec sojowych jest wiele. Jedną z nich jest ich biodegradowalność. Olej w takich świecach wytwarzany jest z nasion soi, dzięki czemu jest pozbawiony szkodliwych dla środowiska substancji. Dla naszego zdrowia jest to również wartość dodaną ponieważ podczas spalania świec sojowych nie wytwarzają się substancje toksyczne. Co ważne, świece te będą przyjazne alergikom. Czas spalania takiej naturalnej świecy określany jest nawet jako dwa razy dłuższy niż klasyczne odpowiedniki. Ważne będzie również, że wosk sojowy topi się w dużo niższej temperaturze, dlatego wówczas ewentualne oparzenia nie są tak dotkliwe. Kluczowe znaczenie będą miały również zapachy takich świec. Wosk sojowy jest doskonałą bazą do wszelkiego rodzajów kompozycji zapachowych. Doskonale wydobywa aromat olejków eterycznych czy naturalnych ekstraktów roślinnych. Świece na bazie wosku sojowego palą się równomiernym, delikatnym płomieniem, który nie kopci. Ciekawy jest również fakt, iż w razie niechcianego rozlania wosku jest on bardzo łatwy do usunięcia wodą i mydłem. Jedną z ich największych zalet jest fakt, iż świece sojowe są w pełni wegańskie, co oznacza, że do ich wytworzenia nie użyto żadnych komponentów pochodzenia zwierzęcego. Powinno mieć to istotne znaczenie dla każdego z nas, a w szczególności osób którym nieobojętny jest los zwierząt. Takie naturalne świece sojowe możemy z powodzeniem palić przy dzieciach czy kobietach w ciąży. Zapach świec nie jest również uciążliwy dla zwierząt. Pamiętajmy jednak, aby za każdym razem palić je w pomieszczeniach dobrze wentylowanych pod odpowiednim nadzorem.

Pięknie palące się naturalne i ekologiczne świece wykonane z wosku sojowego od dłuższego czasu zyskują na popularności. Wynika to z wielu zalet jakie ze sobą niosą. Ich czas spalania jest o 50% dłuższy od świec parafinowych, a podczas ich spalania nie wytwarzają się substancje toksyczne. Są one wegańskie i przyjazne alergikom. Pamiętajmy, aby zawsze świece palić pod nadzorem i ze szczególną ostrożnością.