Jakiś czas temu uznaliśmy, że nasze mieszkanie wymaga już pewnego odświeżenia. Przy okazji doszliśmy do wniosku, że moglibyśmy nieco zmienić wystrój niektórych pomieszczeń. Do tej pory wszystkie wnętrza wyglądały dosyć klasycznie, przez co nam się znudziły. Bardziej podoba się nam obecnie nowoczesny styl. Chcieliśmy więc odmienić charakter niektórych pomieszczeń. Zmiany zaczęliśmy od kuchni, w której oboje spędzamy sporo czasu, ponieważ uwielbiamy gotować.

Nowoczesna kuchnia z meblami na wymiar

kuchnia na wymiar ze śląskaPostanowiliśmy całkowicie odmienić swoją kuchnię. Jest to pomieszczenie średniej wielkości, co dało nam pewne pole do popisu, jeżeli chodzi o zmianę jego układu. Uznaliśmy, że dobrym pomysłem będzie kuchnia na wymiar ze śląska. Chcieliśmy mieć pewność, że wszystkie elementy będą do siebie dobrze pasować i pozwolą nam rozsądnie wykorzystać miejsce. Mieliśmy do wyboru wiele ciekawych stylów. Wybraliśmy oczywiście nowoczesny minimalizm, który się nam najbardziej spodobał. Zestawienie kontrastowych kolorów przyciąga wzrok i sprawia, że wnętrze nabiera dodatkowej głębi. Najważniejsze było jednak dla nas to, by gotowanie w naszej kuchni było dla nas jak najwygodniejsze. Dobrze przemyśleliśmy więc to, jak powinny być rozmieszczone poszczególne meble. Część rzeczy chcemy mieć zawsze pod ręką, a inne powinny mieć swoje miejsce w szafkach, byśmy mogli je wygodnie uporządkować. Wydaje mi się, że udało nam się tak wszystko rozplanować, że nasza kuchnia stała się świetnie dopasowana do naszych potrzeb. Nawet kiedy gotujemy oboje, mamy sporo miejsca, dzięki czemu jest to dla nas wygodne. Wszystkie potrzebne sprzęty możemy schować w szafkach. Produkty spożywcze również mają swoje miejsce. To znacznie ułatwia zachowanie porządku w naszej kuchni.

Nie spodziewaliśmy się, że uda nam się aż tak świetnie urządzić swoją kuchnię. Zależało nam na tym, by stała się ona bardziej nowoczesna oraz wygodna. Zmieniliśmy układ mebli, co okazało się doskonałym pomysłem. Duże znaczenie ma również to, że zdecydowaliśmy się na umeblowanie wykonane na wymiar. Jest ono doskonale dopasowane do kształtu oraz wielkości pomieszczenia. Mogliśmy również samodzielnie wybrać miejsce, w którym znalazły się potrzebne sprzęty. Całość wygląda estetycznie i jest bardziej praktyczna.