Kiedy okazało się, że udało mi się dostać pracę w przedszkolu byłam taka szczęśliwa. Zawsze chciałam pracować z dziećmi. Obecnie ciężko jest znaleźć pracę w zawodzie przedszkolanki, ale jakimś cudem mi się to udało. Na początku mojej pracy zaczęłam wymyślać różne zajęcia które można przeprowadzić z maluchami. Sprawiało mi to wielka frajdę i miałam głowę pełną pomysłów. Stworzyłam nawet kilka scenariuszy zajęć od podstaw.

Warsztat świąteczny dla przedszkolaków

warsztaty bożonarodzeniowe w przedszkoluNajbardziej jednak mogłam rozwinąć skrzydła, kiedy zbliżały się święta. Trzeba przyznać, że Boże Narodzenie ma o wiele lepsze przebicie niż jakiekolwiek  inne święto i do tego ten klimat świąt jest niesamowity. Dlatego warsztaty bożonarodzeniowe w przedszkolu były przeze mnie wyczekiwane już od miesiąca. Przedszkole wyznaczyło budżet na zakup materiałów potrzebnych do zajęć. Dlatego wspólnie z innymi przedszkolankami mogłyśmy wybrać się na zakupy do hurtowni. Nabyłyśmy kolorowe folie, świecące dodatki i serwetki, z których można wyklejać ozdoby. Każda z nas miała około piątkę dzieci w swojej grupie. Im mniejsze dzieci, tym zajęcia muszą być bardziej kameralne. Każdemu dziecku trzeba poświęcić uwagę. W dniu warsztatów, przybyłam do pracy z godzinę wcześniej, by móc wszystko rozpakować i poukładać przybory na stołach. Było tego sporo i trochę czasu to zajęło, ale wkrótce stoły były zapełnione materiałami do warsztatów. Dzieci z zainteresowaniem weszły do przedszkola i przyglądały się przedmiotom. Były zachwycone i od razu chwyciły za kredki. Jednak na początku, zanim zaczęły pracę z własnej inwencji, pokazałam im jak przygotowywać łańcuchy świąteczne, zawieszki na choinkę i kartki. Kartki mieliśmy w różnych kolorach, dlatego na wyrazistych odcieniach sztuczny śnieg posypany brokatem wyglądał wyjątkowo ciekawie.

W takich momentach czuję, że moja praca jest moim prawdziwym powołaniem i mogę rozwinąć swoje skrzydła. Bawiliśmy się super, dzieci stworzyły ozdoby tak ładne, że niektóre z nich z powodzeniem mogłyby być sprzedawane w sklepach. Dzięki takim zajęciom rosną nam mali artyści. Warto też pamiętać, żeby dawać dzieciom czas na własną inwencję, ponieważ najczęściej takie działania powodują napływ ogromnej ilości wyjątkowych prac i pobudza wyobraźnię naszych maluchów.