Dzieci w wieku sześciu lat uczęszczają do przedszkoli. Tam spędzają praktycznie pół dnia. Drugie pół oczywiście w domu. Zatem i w przedszkolu i w domu dziecko powinno mieć dostęp do odpowiednich zabawek, które kształtują jego osobowość, wspierają prawidłowy rozwój fizyczny i psychiczny. Do takich zabawek należą wszystkie te, które są zgodne z techniką Montessori.

Zabawa klockami lub puzzlami

zabawy montessori dla 6 latkaDziecko wieku przedszkolnym z pewnością potrzebuje innych zabawek niż dziecko roczne czy dziesięcioletnie. Takie dziecko w wieku sześciu lat ma już ulubione zabawy oraz zabawkę. Dobrze jest jeśli bawi się takimi zabawkami, które wspierają jego rozwój. Przede wszystkim dziecko musi kreatywnie myśleć i ćwiczyć takie myślenie. Odpowiednie zabawy montessori dla 6 latka to zabawa kubeczkami lub drewnianymi klockami. Dziecko, które bawi się odpowiednimi zabawkami kształtuje swój rozwój. Ponadto kształtowanie u dziecka poczucia własnej wartości jest niezwykle ważne i to rodzice muszą o to zadbać. Już od najmłodszych miesięcy powinniśmy zapewnić dziecku dostęp do odpowiedniej edukacji. Często dziecku wystarczą zabawki, które mamy dostępne w każdym domu. Do takich należą garnki, plastikowe kubki i patyczki drewniane. Rolą rodzica jest pomoc w kreatywnej zabawie, która z  pewnością będzie bardziej zapamiętana od zabawy gotowymi zabawkami.

Dobrze rozwinięte dziecko jest dumą każdego rodzica. Żeby tak było musimy dać narzędzia naszemu dziecku do jego rozwoju. Jeśli rodzic pokaże dziecku różne możliwości na wspaniałą zabawę to z pewnością dziecko będzie z tego korzystać. Oczywiście dziecko, które ma dużą wyobraźnię sam będzie wymyślać dla siebie zabawy. Układanie piramidy z książek lub innych przedmiotów codziennego użytku sprawia dużą radość nie tylko dzieciom ale także rodzicom.