Przeniesienie firmy do stolicy było strzałem w dziesiątkę. Zdecydowanie łatwiej jest teraz zarządzać wszystkim. Bliskość lotniska, ważnych urzędów oraz instytucji czy nawet ministerstw. Konferencje, prezentacje, kampanie – najwięcej z nich odbywa lub zaczyna się właśnie tutaj. Poza tym prestiż. Wiadomo że adres w Warszawie w przypadku poważnego przedsiębiorcy zrobi większe wrażenie, niż gdziekolwiek indziej w Polsce. Początki jednak wcale nie były tak różowe.

Aranżację wnętrza może zrobić za ciebie specjalista

aranżacja wnętrz WarszawaOczywiście przeprowadzka sporej wielkości firmy do innego miasta to wyzwanie, ogromne wyzwanie logistyczne. Nawet w sytuacji, w której wiele dokumentów, danych i tym podobnych przechowuje się na dyskach komputerów czy internetowych serwerach, to i tak sporo rzeczy trzeba zinwentaryzować, zapakować i przetransportować. Ale o tym za chwilę. Najpierw dodam jeszcze, że sama papierologia zabrała nam sporo czasu. Do tego kwestie przeniesienia pracowników, ale najpierw znalezienie odpowiedniego lokum. To również przez wiele miesięcy spędzało nam sen z powiek. W końcu się udało. Znaleźliśmy odpowiedni biurowiec, całe piętro dla nas. Kilka pomieszczeń spokojnie powinno wystarczyć. Żeby było praktycznie, musieliśmy pomyśleć o odpowiedniej aranżacji. Jakaś minirecepcja, sekretariat, księgowość i kadry, wiadomo że wszystkie muszą mieć swoje miejsce. Najlepiej było poszukać fachowców, którzy zapewnią wykonanie prac, najlepiej od początku do końca. Było w czym wybierać. Na szczęście. Pełna aranżacja wnętrz Warszawa ma w tej dziedzinie sporo do zaoferowania. Wykonanie planu, rysunki, nadzór nad pracami, sprawdzenie zgodności z projektem, to wszystko ma w ofercie wiele firm. Wynajęcie doświadczonego specjalisty ułatwiło nam start w nowym miejscu. Niemal w ostatniej chwili udało mu się jeszcze znaleźć miejsce na niewielki pokój konferencyjny, ponieważ uznaliśmy, że takie pomieszczenie również może się przydać.

Prace przebiegły dość sprawnie. Szybko zaakceptowaliśmy projekt. Bardzo spodobało nam się wiele rozwiązań, nad którymi wcześniej nie zastanawialiśmy się. Jest nie tylko praktycznie, ale też estetycznie. Niby zajmujemy całe piętro, ale ci, którzy najczęściej ze sobą współpracują, mają do siebie stosunkowo blisko. Gdybyśmy sami zabrali się za przygotowanie biur, pewnie też by sie udało, ale niekoniecznie tak szybko i tak praktycznie.