Ostatnio robiłam porządki na komputerze i okazało się, że mam mnóstwo folderów ze zdjęciami z wakacji. Postanowiłam część z nich wywołać i umieścić w albumie. Forma papierowa jest bowiem o wiele lepszą pamiątką, której tak łatwo nie zniszczę. A pliki można w każdym momencie usunąć. Z racji tego, że mam dość napięty grafik, jak chodzi o mój czas, postanowiłam skorzystać z możliwości, jakie daje nam Internet, jak chodzi o zdjęcia do wywołania. 

Szybki wydruk zdjęć bez wychodzenia z domu

drukowanie zdjęć przez internetKażdy z nas robi na różnych wyjazdach zdjęcia telefonem a potem wrzuca je do różnych folderów. Często zapomina się o tych zdjęciach. Tak było w moim przypadku. Niedawno, w trakcie robienia porządków na komputerze, odkryłam tysiące zdjęć z różnych wakacyjnych wypadów. Z obawy przed tym, że mogę je w końcu usunąć albo coś stanie się z moim komputerem, przerzuciłam pliki na nośnik pamięci i wybrałam część zdjęć do wydrukowania. Zawsze miałam sentyment do papierowych albumów. Można do nich w każdej chwili wrócić i pokazać innym, bez konieczności uruchamiania komputera czy telefonu. Taki album jest świetną pamiątką. Trzeba jednak najpierw wydrukować zdjęcia. Żeby były one odpowiedniej jakości, potrzebna jest specjalna drukarka. Ja nie mam takiej, więc muszę skorzystać z usług firmy drukującej zdjęcia. Nie mam czasu biegać po sklepach, więc postanowiłam wykorzystać możliwości online. Okazało się, że drukowanie zdjęć przez Internet to kwestia dosłownie kilku minut. Trzeba załadować pliki ze zdjęciami do wywołania, wysłać je do firmy przez ich stronę internetową, a potem czekać na kuriera, który dostarczy nam wydrukowane zdjęcia bezpośrednio do domu. Na stronie firm, które świadczą tego typu usługi, znajduje się zawsze konfigurator, który pozwala ustawić odpowiedni rozmiar zdjęcia, a nawet jego kolorystykę i papier, na którym ma być wydrukowany. 

Popularność smartfonów z wbudowanymi aparatami sprawiła, że coraz więcej osób gromadzi w swoich telefonach i na komputerach tysiące zdjeć z różnych okazji. Ja również znalazłam niedawno mnóstwo zdjęć z wakacji. Żeby pozostała po nich jakaś pamiątka, postanowiłam przekazać część z tych zdjęć do druku, żeby móc potem stworzyć z nich album. Skorzystałam więc z opcji zlecenia wydruku takich zdjęć online. Dzięki temu nie zmarnowałam czasu na bieganie po sklepach.