Praca kuriera być może nie była najbardziej fascynującym zawodem, aczkolwiek jazda przez pół polski miała swój niepowtarzalny urok. Dało się go zauważyć gdy jechałem do nowego miasta, w którym jeszcze nigdy nie byłem, choć wiązało się z tym również dość dużo mankamentów. Jednym z nich była nawigacja samochodowa, która często nie posiadała dokładnych map małych miejscowości, do których czasem trudno się było dostać.

Producent anten cb wysokiej klasy

lemmKoledzy z pracy często zaopatrywali się w radia cb, i był to bardzo dobry pomysł na długie jazdy, gdzie czasem potrzeba było zasięgnąć informacji od osoby znającej okolicę, a koledzy kierowcy byli bardzo chętni do pomocy. Jednak moje radio szybko pokazało minusy, oprócz oczywistych plusów. W centrum miasta często nie działało jak powinno, łapiąc sygnał radiowy albo zakłócenia. Czasem też nie miało dostatecznego zasięgu by z kimkolwiek się skontaktować, a najczęściej zdarzało się to w szczerym polu, z dala od głównych dróg. Dlatego też, za namową kolegów, postanowiłem zaopatrzyć się w antenę wzmacniającą od firmy Lemm, zajmującej się produkcją często używanego sprzętu komunikacyjnego. Antena tego typu posiadała wbudowany wzmacniacz sygnału, wydłużający zasięg standardowego radia, którego i ja używałem, nieraz i trzykrotnie, bez problemu pozwalając na sprawną komunikację nawet z dala od cywilizacji. Oprócz tego, w antenie został zamontowany ogranicznik i filtr sygnału, przez co odbierała tylko sygnał na wybranym kanale, na dodatek oczyszczając go z szumu i zakłóceń. Komunikacja nie tylko była o wiele łatwiejsza, ale również przyjemniejsza, bez trzasków i pisków zwykle towarzyszących rozmowie z kolegami na drodze. Większość anten od Lemma nadawało się do użytku z niemal każdym modelem radia posiadającym standardową wtyczkę do anteny, a problemy ze zgodnością sprzętu nie zdarzały się niemal w ogóle.

Anteny te mogły być montowane na wiele sposobów, aczkolwiek po instalacji na dachu miały one najlepszy zasięg i nie były one ograniczane przez sam samochód. Montaż zależny był od upodobania samego użytkownika, gdyż antenę można było zamocować na relingu lub lusterku czy uchwycie klapy bagażnika. Możliwe było również zainstalowanie na stałe anteny, bezpośrednio w karoserii samochodu.