Działanie piły spalinowej nie jest zbyt skomplikowane, jeżeli ktoś posiada chociaż odrobinę wiedzy na temat silników spalinowych. To o wiele prostsze urządzenie, niż na przykład traktorek do koszenia trawy, w którym zastosowany został silnik czterosuwowy. W piłach spalinowych i podkaszarkach stosuje się silniki dwusuwowe, które odpalane są nie za pomocą elektrycznego rozrusznika, lecz manualnie, poprzez rozpędzenie silnika przed pracą.

Czy w pile używa się linki rozruchowej?

linki rozrusznikaUżywa się w tym celu linki rozruchowej. To bardzo ważny element, bez którego nie może działać żadna piła lub podkaszarka. Linka rozrusznika pozwala nam rozpędzić tłok silnika, nadając mu tempo pracy, a co za tym idzie pozwala nam uruchomić urządzenie. Ważne jest, żeby wiedzieć, na jakiej zasadzie działa tego typu rozrusznik na linkę. Zasada jego działania przypomina odpalanie samochodu spalinowego w trakcie jazdy. Silnik, który został przez nas manualnie rozpędzony za pomocą linki, zaczyna pracować, wpadając w rytm pracy. Nie musimy rozpędzać go za pomocą rozrusznika elektrycznego. To nieco trudniejsze, ale bardziej niezawodne i prostsze rozwiązanie. Warto znać zastosowanie linki rozrusznika. Ma ono zastosowanie w takich urządzeniach jak piły spalinowe lub podkaszarki. Zwykle są one w trudnych warunkach, na przykład pokrywa je pył lub wióry z wyrębu lub cięcia drzewa. Zwykły rozrusznik mógłby w takich warunkach nie podjąć pracy. Linki rozruszników sprawiają, że są one bardziej niezawodne. Dzięki nim możemy uruchomić takie urządzenie praktycznie w każdych warunkach i nie będziemy mieli z tym najmniejszego problemu. Warto jednak dowiedzieć się wcześniej, jak zrobić to poprawnie, aby nie doprowadzić do zalania silnika niespaloną mieszanką, co może być problematyczne i uniemożliwić nam uruchomienie piły spalinowej lub podkaszarki w najbliższej przyszłości.

Wymieniając uszkodzoną lub wytartą linkę rozrusznika należy pamiętać, żeby wybrać produkt, który jest rekomendowany do naszego sprzętu. Decydując się na zbyt długą lub zbyt krótką linkę możemy mieć poważny problem z uruchomieniem silnika naszego urządzenia. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej linki będziemy mogli szybko i sprawnie uruchomić silnik kosy lub piły spalinowej i przystąpić do pracy praktycznie od razu. To bardzo praktyczne rozwiązanie.