Każdy czasem potrzebuje odmiany. Chyba wszyscy z nas chociaż raz w życiu chcieli coś zmienić. Tak samo jet w przypadku odmiany naszego wnętrza. Muszę przyznać, że sama o tym myślałam. I nie chodzi tu o gruntowny remont całego domu. Chciałam wprowadzić do mojego domu powiew świeżości, zmienić jedynie kilka elementów, kupić coś nowego, coś co odmieni radykalnie moje wnętrze.

Lustro w stylu rustykalnym

wyjątkowe lustra rustykalneOd zawsze chciałam mieć w swoim salonie piękne ogromne lustro. Do tej pory, gdy mieszkałam w małym mieszkanku w bloku nie było takiej opcji, mogłam sobie pozwolić jedynie na małe lusterko. Teraz, gdy przeprowadziłam się do własnego domu jednorodzinnego na wsi mogłam wcielić w życie moje marzenie. Kiedy się wprowadziłam do niego, nie miałam jeszcze jasnej, wyklarowanej wizji jak ma wyglądać mój salon. Na początek więc zdecydować się na urządzenie go w prostym i uniwersalnym stylu, tak aby można było potem z łatwością coś zmienić. Pewnego dnia, gdy byłam w jednym z centrów handlowych, wstąpiłam do sklepu z dekoracjami do domu. Moją uwagę przykuły wyjątkowe lustra rustykalne. Nie przesadzę jeśli powiem, że były to najpiękniejsze przedmioty w całym sklepie. Widziałam jak bardzo podobają się również innym ludziom, ponieważ gdy przechodzili obok mnie również przyglądali się im z uwagą. Pomyślałam, że o takim lustrze właśnie marzyłam. Nie wiedziałam tylko które konkretnie wybrać. Wszystkie były naprawdę przepiękne. Ostatecznie wygrał rozsądek, postanowiłam, że wybiorę lustro średniej wielkości, takie które zmieści się w tym miejscu, gdzie planowałam. Jak dokładnie wyglądało to lustro? Jego największą ozdobą była oczywiście rama, która była dość gruba. Ramę pomalowano na biały kolor, była też celowo postarzana, sprawiała wrażenie obdrapanej farby, co jest cechą charakterystyczną stylu shabby chic. Styl ten jest ostatnio szalenie modny, co widać nie tylko w sklepach meblowych i z dodatkami do domu, ale także w magazynach wnętrzarskich.

Zauroczyła mnie także sama tafla lustra, która była celowo ozdobiona czarnymi kropkami, sprawiało to wrażenie, że lustro liczy sobie co najmniej kilkaset lat. Kiedy wróciłam do domu z moim nowym rustykalnym lustrem od razu je powiesiłam. Wiedziałam też jakimi kolejnymi elementami udekoruje mój pokój.