Dla jednych kobiet dres jest ubraniem do noszenia po domu. Inne zakładają go na czas sportowych aktywności. Jeszcze inne noszą dresowe komplety na co dzień, na przykład na spacery z psem, czy zakupy. Niezależnie jednak w jakich sytuacjach go zakładamy, każdy dres powinien mieć jedną bardzo ważną cechę – być wygodny.

Damski dres – bluza plus spodnie?

komplet damski dresowyKomplet dresowy kojarzy się z rozpinaną lub wkładaną przez głowę bluzą z długim rękawem i spodniami. A co jeśli wygodniej nam w spódnicy, ale nadal chcemy ubierać się na sportowo? To żaden problem, ponieważ komplet damski dresowy to współcześnie szersze pojęcie. W ofercie najbardziej popularnych sportowych marek znaleźć możemy bowiem komplety ze spódniczką, czy krótkimi spodenkami. Bluza też niekoniecznie musi być z długim rękawem, modne są też te z krótkim, idealne na ciepłe dni. Komplety dresowe ze spódniczką najlepiej się sprawdzają w codziennych stylizacjach, kiedy np. musimy wyskoczyć na szybkie zakupy czy chcemy się przespacerować. Do uprawiania sportu raczej wybierane są spodnie, chociaż to też zależy od rodzaju aktywności i oczywiście naszego komfortu. Nic nie stoi przecież na przeszkodzie, by pobiegać w spódniczce. Warto mieć przynajmniej jeden porządny komplet dresowy w swojej szafie. A najlepiej mieć dwa – jeden cieńszy na cieplejsze miesiące i drugi – ocieplany na sezon jesienno-zimowy. Szczególnie jeśli na co dzień cenimy sobie wygodę, z pewnością docenimy taki zestaw.

Oprócz kompletów dresowych popularnych marek sportowych, znaleźć możemy wiele propozycji w sieciówkach. Zwracajmy przy tym uwagę na jakość materiału – czy jest mięsisty, jaki ma skład (najlepsza będzie bawełna). Na polskim rynku jest też kilka ciekawych marek specjalizującej się w szyciu odzieży sportowej, w tym również dresów.