Od kiedy w większości domów zaczęły pojawiać się komputery to wzrosła również liczba sprzedawanych urządzeń peryferyjnych. Zaliczyć do nich można choćby drukarki, które coraz częściej można spotkać w polskich domach. Dziś chciałbym powiedzieć kilka słów na temat jednego z materiałów eksploatacyjnych używanych w drukarkach.

Polecane i pojemne tonery

tonery hpEfektem drukowania jest oczywiście papier z naniesionym tekstem lub zdjęciem. A więc już wiadomo, że jednym z materiałów eksploatacyjnych używanych w drukarkach musi być papier ale to nie o nim chciałem mówić. Żadna drukarka nie jest w stanie pracować bez tuszu czy tonerów. Każdy kto chociaż raz w życiu kupował oryginalny toner ten wie, że niekiedy cena takiego toneru potrafi być niezwykle wysoka. Rozwiązaniem mogą być więc zamienniki, które skutecznie są w stanie zastąpić oryginalny toner. Jeśli chodzi o tonery HP to w Internecie znaleźć można mnóstwo sklepów sprzedających zarówno oryginalne tonery jak i zamienniki. W naszym kraju wciąż prężnie funkcjonuje przekonanie, że lepiej unikać zamienników bowiem są to tonery oszukane, napełniane tylko do połowy. Niektórzy posuwają się do tego, że mówią iż zamienniki mogą uszkodzić naszą drukarkę. Otóż pracując jako serwisant jeszcze nigdy nie trafiła do mnie drukarka uszkodzona z tego powodu. Jest to więc po prostu mit, który można między bajki włożyć ale to, że on funkcjonuje cieszy producentów oryginalnych tonerów, które się dzięki temu lepiej sprzedają.

Ogólnie rzecz biorąc kupując oryginalny toner niekiedy musimy zapłacić nawet kilkadziesiąt złotych. W przypadku tonerów będących zamiennikami ich cena może być mniejsza nawet o połowę. Wydajność zamienników również stoi na wysokim poziomie i powiem szczerze, że niekiedy jest ona większa niż w przypadku tonerów oryginalnych.