Niezmiernie stresowałam się budową swojego domu. Jestem perfekcjonistką i chciałam, by wszystko było idealnie. Wynajęłam cenioną ekipę budowlaną, by mieć gwarancję najwyższej jakości usług. Jednak usługi to nie wszystko, sama wybierałam materiały, a panowie z ekipy je kupowali. Spędziłam dużo czasu na forach budowlanych, by mieć rozeznanie w tym temacie.

Ocieplenie pianką to najlepsza opcja

ocieplanie pianką pur warszawaGłównie swoją uwagę skierowałam na izolację i ogrzewanie. Lubię mieć przyjemne ciepło w domu, jestem zmarzlakiem, więc zimy nienawidzę. Do ogrzewania wybrałam automatyczny piec na ekogroszek, służący także do grzania wody. Co do izolacji to wybrałam ocieplanie pianką pur warszawa. Dlaczego właśnie pianka? Ponieważ wszyscy forumowicze korzystnie się o niej wypowiadali. Pisali, że wełna to lubi się zsuwać po skośnym poddaszu, a że im styropian odpadł, czy z czasem stracił swoją ,,moc izolacyjną”. Wolałam zainwestować w sprawdzone i polecane rozwiązanie, jakim była pianka pur. Fachowcy których zatrudniłam na szczęście znali się na rzeczy i posiadali specjalny sprzęt do wykonywania natrysków. Postanowiłam, że pianką ocieplę nie tylko swój dach, ale także fundamenty i ściany. Wtedy nie muszę się martwić o kupowanie materiałów budowlanych, ponieważ to firma o wszystko zadba. A w związku z tym, że cały dom chcę ocieplić pianką to uzyskałam również korzystny rabat przy rozliczeniu. Byłam ciekawa jak wykonywane są takie prace. Przypominały mi nakładanie pianki montażowej przy drzwiach i oknach. Pianka na początku jest faktycznie taką gęstą pianką, która z czasem zastyga i robi się twarda. Nadmiar jej można ściąć nożem, jeśli na przykład potem kładzione są płyty kartonowo-gipsowe. Pianka także zwiększa swoją objętość po natrysku, więc niewielka ilość starcza ma pokrycie dużego obszaru. Jeśli chodzi o parametry pianki to spodobało mi się to, że nie tworzą one mostków termicznych. Pianka ma tworzyć jedną zwartą powierzchnię, bez łączęń i spoin, jak w przypadku styropianu i wełny mineralnej.

Jak wiadomo, brak przerw, to brak miejsc przez które może uciekać ciepło. Na pewno mogę z czystym sumieniem polecić każdemu ocieplanie pianką całego domu. To opcja dobra pod względem jakości, ceny, szybkości wykonania. Nowoczesne rozwiązania są zawsze najlepsze.