Oczywiście najoszczędniejszym rozwiązaniem związanym z naprawą okien jest wykonanie tego samemu, ale kiedy nie posiadamy specjalistycznej wiedzy i nie wiemy jak naprawiać okna, to zdecydowanie lepiej jest postawić na doświadczonych fachowców. Żeby zebrać dobry serwis okien powinniśmy znaleźć firmę, najlepiej z okolic naszego zamieszkania, a także sprawdzić ile lat firma działa już na rynku. W ten sposób będziemy mogli stwierdzić czy firma ma odpowiednie doświadczenie oraz wiedzę o oknach.

Ile kosztuje serwis wymiany okien?

serwis okien poznańKlienci z oknami mają różne problemy i najczęściej możemy je rozwiązać samodzielnie, dokonując odpowiednich regulacji. Niestety w niektórych przypadkach dochodzi do poważnych uszkodzeń, gdzie okno nie chce się domykać albo też szyba zostaje pęknięta. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na fachowców, którzy od lat wykonują profesjonalny serwis okien Poznań to miasto, w którym będziemy mogli już podczas rozmowy telefonicznej poznać przybliżone koszty wykonania takiej usługi. Bardzo dobrze jest korzystać też z firm, które oferują bezpłatny dojazd do klienta, a także bezpłatną wycenę. W ten sposób będziemy mogli od razu na miejscu dowiedzieć się, ile będzie kosztowała nas naprawa i nie będą ukryte żadne dodatkowe opłaty związane z dojazdem lub specjalistycznymi naprawami. Wiele firm oferujących serwis okien posiada również w swojej stronie internetowej opinie od byłych klientów, więc również takie rzeczy możemy sprawdzić. Najczęściej awarie okien występują poprzez brak odpowiedniej konserwacji i przeglądów na także przez najprostszy brak smarowania. Na większość okuć jest informacja, aby smarować okna przynajmniej raz na rok. W niektórych przypadkach znajdziemy również informacje wraz z grafiką, gdzie ma zostać wlewamy olej. Możemy samodzielnie nasmarować okno poprzez użycie specjalnej oliwki do maszyn albo innego podobnego preparatu.

Po użytkowaniu okien przez minimum rok zaczną nam opadać zawiasy dolne. Musimy wtedy zdjąć plastikową osłonkę i przykręcić kilka razy śrubę zgodnie ze wskazówkami zegara. Wtedy dokonamy odpowiedniej regulacji i problemy przestaną występować. W przypadku okna, które przecieka oraz ma liczne uszkodzenia, najlepiej jest wezwać fachowców, którzy wymienią zużyte części i wstawią nowe, aby okno funkcjonowało z powrotem tak jak kiedyś.