Szukasz nowego zegarka i nie wiesz, na jaki się zdecydować? To rzeczywiście trudny wybór, ale każdą przeszkodę można pokonać. Przede wszystkim trzeba pomyśleć, jakiego zegarka potrzebujemy. Takiego codziennego, zwykłego, który ma być wyłącznie czasomierzem? A może eleganckiego, do marynarki czy garnituru i koszuli, na wieczorne okazje lub spotkania służbowe? Albo sportowego? W końcu to twój styl i zegarek powinien do niego pasować.

Drewniany zegarek też może być stylowy

stylowy drewniany zegarekWybór zegarków jest przeogromny. W każdej galerii handlowej wskazówki na tarczach widać nie w jednym, a przynajmniej kilku sklepach. Do tego butiki czy sklepy internetowe. W każdym z nich znajdziemy zegarki automatyczne, kwarcowe, sportowe czy eleganckie. Bardzo wielu producentów i modeli. Do wyboru, do koloru. Niektóre nawet z kamieniami szlachetnymi, w końcu i takie mogą się spodobać. Zresztą, zegarki to dziś nie tylko funkcje praktyczne, ale także dodatek, jakby biżuteria, która ma podkreślać nasz styl, ubiór czy okazję, na jaką ją zakładamy. Interesującą opcją stają się zegarki z drewna. Właśnie tak. Coraz bardziej popularniejsze, coraz częściej można je zobaczyć na nadgarstkach pań i panów. Stylowy drewniany zegarek kupimy w coraz większej liczbie sklepów. Największe możliwości wyboru daje internet. Tego typu urządzenia to głównie ręcznie wykonywane produkty, często na specjalne zamówienie, a więc mają spełniać wszelkie nasze wymagania, jeśli idzie o ich wygląd. Co więcej, drewniany zegarek to gwarancja niepowtarzalności. Sam kształt drewna sprawia, że nie znajdziemy drugiego takiego fragmentu. Takie urządzenia są też lżejsze, niż ich tradycyjne odpowiedniki. I jeszcze jedno – ekologia. W końcu wiadomo, że to dzisiaj ważny aspekt, a drewno, z którego wykonany jest zegarek, daje nam gwarancję, że bardziej chronimy naturę.

Drewno plus skórzana bransoleta – to komplet eko, na którego zakup pewnie wielu się zdecyduje. Prawdopodobnie po wielu obserwacjach, odczytanych opiniach, rozmowach i sugestiach. Pamiętajmy też, że nasz wybór będzie zależał od dodatkowych funkcji, jakich oczekujemy od zegarka. Stoper, data, chronograf, wodoszczelność i wiele innych cech. Na nie także zwróćmy uwagę przed zakupem. W końcu lepiej, by później nie było zaskoczeń.