Osoby trenujące kolarstwo często przyznają, że najlepszym treningiem na rowerze jest taki, który można wykonywać w terenie, czując bliskość z naturą oraz pęd powietrza w czasie jazdy. W takich przypadkach warto śledzić własne postępy, między innymi poprzez monitorowanie zarówno prędkości jazdy, jak i rytmu. W takich przypadkach warto wziąć pod uwagę możliwość zakupu nowoczesnych czujników prędkości. Czy sprzęty Garmin będą dobrym wyborem?

Kupujemy dobre jakościowo czujniki prędkości

czujnik prędkości garminOferowane najnowocześniejsze czujniki prędkości nie mają magnesów ani innych nieosłoniętych elementów, które mogłyby wymagać wyrównania. Dzięki temu są nie tylko łatwe w instalacji i konserwacji, ale jednocześnie ich przekładanie pomiędzy rowerami nie jest problematyczne. Czujniki prędkości drugiej generacji mogą zostać zamontowane na piaście dowolnego koła. Jednocześnie automatyczna kalibracja z komputerem rowerowym albo innym urządzeniem Garmin, pozwala na rejestrowanie dokładnego pomiaru zarówno prędkości, jak i warunku, niezależnie od warunków. Jeżeli chcemy kupić dobry jakościowo czujnik prędkości garmin będzie najlepszym wyborem. Korzystając z nowoczesnych modeli mamy możliwość dokonywania pomiarów liczby obrotów pedałów na minutę, co ułatwia pełne wykorzystywanie potencjałów treningu. Możliwe jest przesyłanie danych przy pomocy łączności ANT+ oraz technologii Bluetooth Low Energy.

W celu zapewnienia prawidłowych pomiarów prędkości, konieczne będzie właściwe zamontowanie czujnika prędkości. W przypadku jazdy w terenie czujniki prędkości lepiej zamontować na piaście przedniego koła ze względu na bliską lokalizację licznika Edge czy zegarka. Natomiast w razie jazdy na trenażerze, czujnik może być zamontowany na piaście tylnego koła. Montaż jest szybki i prosty, dodatkowo czujnik znajduje się w gumowym mini etui.