Jeśli kiedykolwiek prowadząc firmę mieliśmy wrażenie, iż liczba mniej ważnych obowiązków ciągle rośnie, a przy tym są to czynności bardzo czasochłonne to powinniśmy zatrudnić osobę, która nas odciąży. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest wynajmowanie usług konsjerskich, które są unikatowe z uwagi na szeroki zakres umiejętności takiej jednostki. Przy tym osoba trudniąca się tym zawodem nie musi wykonywać jedynie zadań biurowych oraz banalnych.

Uniwersalny zawód konsjerża

doświadczony conciergeNiegdyś zawód konsjerża uznawany był za banalny, gdyż opierał się jedynie na kontrolowaniu oświetlenia w komnatach zamkowych. Obecnie doświadczony concierge pracuje całkowicie inaczej, a liczba jego obowiązków jest o wiele bardziej elastyczna. Mimo to w dalszym ciągu osoba na tym stanowisku musi być odporna na stres, zapamiętywać wiele informacji oraz dostosować dzienny plan do zleconych czynności. Przy tym nie przydaje się jedynie odpowiedzialność oraz odporność na stres. To również umiejętność planowania, szybkich reakcji oraz dostosowywania się do nagłych zmian. W związku z tym konsjerż powinien umieć wykonywać czynności biurowe banalne jak organizacja spotkań biznesowych czy ustawianie grafiku pracodawcy, a także zająć się odpowiedzialnymi zleceniami. Mowa tutaj przede wszystkim o urzędowych sprawach, organizowaniu przyjęć firmowych czy zajmowanie się gośćmi, którzy są na delegacji służbowej w firmie pracodawcy. Okazuje się również, że to nie tylko zadania związane z pracą zleceniodawcy. Mogą to być też polecenia dotyczące wyprowadzania psa, organizacji urodzin żony pracodawcy czy zwykłe zakupy spożywcze. Dzięki takiemu wsparciu przedsiębiorca ma o wiele więcej czasu na najważniejsze zadania w firmie, a przy tym nie rezygnuje z życia prywatnego. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób chcących prowadzić prężnie rozwijająca się firmę.

Bardzo ważne jest to, abyśmy zawsze łączyli w dobry sposób pracę i życie prywatne. Niestety, będąc przedsiębiorcą bardzo często angażujemy się w różnego rodzaju zadania, przez które zostaje nam niewiele czasu na odpoczynek i czas dla bliskich. W związku z tym polecane są usługi konsjerskie, dzięki którym pracodawca będzie mógł poprawić szybkość wykonywanych zadań w firmie. To intrygujący zawód i doskonałe wsparcie firmy.