Przechowywanie wina nawet w piwnicy wiąże się z tym, że będziemy mieć kilka dodatkowych obowiązków, na przykład kontrolowanie, czy do wina nie przedostaje się zbyt dużo światła. Jednak jest rozwiązanie tego problemu. Wystarczy, że kupimy specjalny pojemnik do przechowywania butelek z winem. Nie chodzi w tym przypadku o lodówkę do win, tylko pojemnik z odpowiednimi komorami.

Pojemniki do przechowywania wina

pojemniki na winaDobry pojemnik jest przystosowany do tego, by szczelnie przechowywać wino. Każdy magazyn win posiada je na swoim wyposażeniu. Pojemniki na wina są wykonane z materiałów termoizolacyjnych. Dzięki temu wino na pewno nie będzie przechowywane w zbyt wysokiej temperaturze, a co za tym idzie, nie straci swojego bukietu zapachowego. Dodatkowo w jednym pojemniku są komory na poszczególne butelki. Układa się je w pojemniku w pozycji przychylonej, w ten sposób, aby korek był cały czas zamoczony w winie. Dzięki temu mamy pewność, że korek nie rozsypie się, a do wina nie przedostanie się powietrze. W każdym pojemniku jest prawidłowe zaciemnienie. Nie trzeba kontrolować tego. W niektórych są dodatkowe mierniki, na przykład wilgoci. Każdy, kto zna się na winie wie, że poziom wilgotności w miejscu jego przechowywania może mieć znaczenie, jeśli wino ma być przetrzymywane przez długi okres czasu. Taki pojemnik to nie jest duży koszt, a naprawdę ułatwia życie.

Tego typu pojemniki najłatwiej jest kupić przez Internet. Jednak można sprawdzić, czy w pobliżu naszego miejsca zamieszkania nie ma żadnego sklepu z akcesorami do wina. najprawdopodobniej znajdą się pojemniki o pojemności dwunastu lub szesnastu butelek. Standardowa pojemność butelki z winem to pięćset lub siedemset pięćdziesiąt mililitrów płynu, dlatego powinny one być odpowiednie.