Odkąd wesela zaczęły przypominać wystawne bale, a kultura tego typu przyjęć zaczerpnęła wiele z amerykańskiej wystawności, w Polsce na stołach oprócz mnóstwa jedzenia pojawiły się imienne winietki dla gości, a ich usadzenie zależy od Pary Młodej.

Nie może zabraknąć winietek z kokardką

winietki z kokardkąŻadne eleganckie przyjęcie nie może obyć się bez planu usadzenia gości. To rozwiązanie bardzo ułatwia nawiązywanie rozmów pomiędzy gośćmi, bo to Młodzi, znając stosunki panujące w rodzinie decydują o tym, kto obok kogo usiądzie. Tak więc organizatorzy mogą być pewni, że dla każdego wystarczy miejsca przy danym stole i nikt nie wyląduje w miejscu, w którym nie będzie nikogo znał. Dlatego najpopularniejszym rozwiązaniem, jakie wita gości weselnych już od progu restauracji jest tablica z rozmieszczeniem gości. Natomiast obok talerzyków kelnerzy rozkładają winietki z kokardką, które eliminują ryzyko pomyłki przy obieraniu miejsca za stołem przez waszych bliskich. Tego typu wizytówki mogą być w kolorach nawiązujących do dekoracji obranych przez nowożeńców, czy nawet całą formą nawiązujące do tematu przewodniego przyjęcia. Jednak najlepszym rozwiązaniem są winietki z motywem identycznym jak na zaproszeniu. Zamówione w drukarni winietki wyglądają elegancko i wdzięcznie. Ich realizacja trwa zwykle kilka dni, dlatego konieczne jest ich zamówienie z niewielkim wyprzedzeniem. Na pewno w momencie, gdy zamkniecie listę gości, by podać ją na sali weselnej, śmiało możecie zamówić też winietki z kokardką na stół.

Planując wesele nie możesz w budżecie pominąć środków na wydruki takich drobiazgów jak winietki z kokardką, które dodadzą dyskretnego uroku dekoracji stołów. Natomiast cała forma winietek będzie nawiązywać do tematyki weselnej, by cieszyć oczy nawet najbardziej wymagających ciotek.