Problem wilgoci na ścianach wewnątrz domów i mieszkań zaczyna być coraz bardziej powszechny. Ogromna ilość osób przejawia w ostatnich latach zainteresowanie różnymi środkami służącymi do osuszania ścian w domach. Wybierane są różne metody ale żeby pozbyć się wilgoci raz na zawsze to konieczne będzie zastosowanie naprawdę sprawdzonych sposobów.

Efektywne osuszanie murów

osuszanie ścianPierwszą rzeczą, o której koniecznie trzeba wspomnieć jest to skąd się wilgoć w naszym mieszkaniu bierze. Otóż żeby ostrzec kolejne ofiary wilgoci dodam, że głównym winowajcą wilgoci jest zbyt mało wydajne ogrzewanie połączone z niedrożnością systemów wentylacyjnych. System ten odpowiada między innymi za odprowadzanie pary wodnej, która często kondensuje się na ścianach. Skraplanie się pary wodnej w końcu może doprowadzić nawet do tego, że na ścianie pojawi się pleśń i grzyb bowiem są to idealne warunki do rozwoju tych mikroorganizmów. Jeśli już zostaliśmy dotknięci problemem wilgoci konieczne będzie efektywne osuszanie ścian. W tym celu najlepiej zastosować jedno z dwóch sprawdzonych rozwiązań. Pierwsze z nich to iniekcja krystaliczna. Polega ona na nakłuwaniu ścian i wprowadzaniu w otwory substancji higroskopijnej. Druga z opcji jest mniej inwazyjna ale równie skuteczna. Polega ona na osuszaniu ścian przy użyciu specjalnych urządzeń zwanych osuszaczami. Urządzenia te skutecznie osuszą zarówno ściany jak i powietrze wewnątrz naszego mieszkania.

Na dzień dzisiejszy na nasze szczęście funkcjonują firmy zajmujące się wypożyczaniem osuszaczy. Sprzęt ten z reguły jest bardzo drogi więc jego wypożyczenie będzie najlepszą opcją. Jeśli jednak nie mamy czasu na samodzielne osuszanie ścian to możemy skorzystać z usług firm, które takim osuszaniem zajmują się każdego dnia.