Kursy i szkolenia z zakresu trichoskopii pozwolą nam na diagnozowanie problemów z włosami za pomocą obserwacji struktury włosów i stanu ich cebulek. Każdy włos jest inny i każdy z nam ma inne problemy ze swoimi włosami, których kondycja nie zawsze jest dla nas zadowalająca. Warto więc wiedzieć o nich wszystko od przysłowiowego „a” do „z”, tak by potrafić wyjaśnić klientom z czym są związane ich problemy.

Nasze włosy pod lupą wyszkolonego trychologa

trichoskopia kursNie ulega najmniejszej wątpliwości, iż kondycja i stan naszych włosów, możliwy jest do zbadania bez potrzeby przeprowadzania jakichkolwiek zabiegów inwazyjnych, czy pobierania próbek naszych włosów, jak do badań DNA. Każdy organizowany przez profesjonalistów trichoskopia kurs nauczy nas, jak z włosa i jego struktury można po dokładnym obejrzeniu przy pomocy specjalistycznej aparatury odczytać jego stan. Gdy będziemy znać strukturę włosa i kondycję skóry głowy, będziemy wiedzieli, czy brakuje nam witamin i minerałów, co jest powodem ich wypadania. A może niedokładne spłukiwanie szamponu powoduje zaczerwienienie skóry głowy i łupież. Wszystkiego o włosach dowiemy się na specjalnie organizowanych szkoleniach z trychologii. Podczas kursów zdobędziemy nie tylko wiedzę teoretyczną o budowie włosa. Zdobędziemy też bezcenną praktykę, dzięki której nauczymy się, jak należy prawidłowo odczytywać wyniki badań oglądanego włosa i skóry głowy. Zawsze uzyskamy też certyfikat ukończenia kursu, który będzie świadczył o zdobytej przez nas wiedzy. Warto mieć również na uwadze, iż wszystkie kursu kierowane są nie tylko do fryzjerów, ale także do osób, które chcą zostać trychologami i otworzyć własną działalność gospodarczą. Kiedy omówimy z naszymi klientami budowę i strukturę włosa od cebulki po jego końcówkę, będą wiedzieli, jakich kosmetyków należy używać do ich pielęgnacji i wzmocnienia. Wskażemy im nie tylko, jakich kosmetyków powinni stosować, ale również wskażemy odpowiednie suplementy diety, które pomogą w utrzymaniu dobrej kondycji włosów.

Każdy profesjonalnie zorganizowany i poprowadzony kurs z trychologii, pomoże nam w udzielaniu klientom rad, co do pielęgnacji włosów. Zawsze będziemy wiedzieli, gdzie znajduje się źródło naszych problemów z włosami i jak je leczyć. Często kiepska kondycja włosa może świadczyć o problemach hormonalnych, czy łuszczycy skóry wywołującej łupież. Nadto, każdy kurs to kolejny certyfikat potwierdzający naszą wiedzę o włosach.