Dla każdej kobiety gładka skóra na nogach, czy pod pachami jest kwestią higieny i wygody, dlatego też konsekwentnie usuwają owłosienie z tych miejsc. Panie depilują się także w okolicach bikini, na rękach, czy na brzuchu. Bez względu na miejsce, które ma być poddane depilacji, ważna jest skuteczność zastosowanej metody. Dostępne na rynku metody zapewniają różną odmienne efekty.

Najlepszy sposób na usunięcie owłosienia

laserowe usuwanie owłosienia łódźDla wielu kobiet codziennym rytuałem jest sięganie po jednorazową maszynkę do golenia i usuwania drobnych włosków z nóg. Może nie jest to trudny zabieg, ale zabiera trochę czasu i wymaga posiadania odpowiedniej pianki do golenia. Można też zastosować inne metody, dające nieco dłuższy efekt, ale są też droższe. Mowa tu o plastrach z woskiem, które wyrywają włoski, elektrycznych depilatorach usuwających włoski z cebulkami, czy specjalnych kremach do depilacji. Jednak każdą z tych metod trzeba powtarzać co jakiś czas. Najskuteczniejsze jest laserowe usuwanie owłosienia Łódź jest miejscem, w którym przeprowadzają je prawie wszystkie salony urody. W dzisiejszych czasach kobiety coraz bardziej doceniają komfort i profesjonalizm, dlatego są gotowe jednorazowo zapłacić więcej i mieć spokój z depilacją. Laserowe usuwanie włosków jest trwałą metodą, ponieważ wiązka lasera skutecznie wypala włoski razem z cebulkami, które już nie odrastają. Jednak zabieg ten należy wykonać przynajmniej kilka razy, ponieważ włoski rosną w różnym tempie i są w odmiennych fazach wzrostu. Po skończonej sesji zabiegów, nie trzeba go już powtarzać, ponieważ skóra pozostaje już na zawsze gładka. Cena zabiegu waha się w zależności od powierzchni skóry na jakiej ma być on wykonany. Najtańsza jest depilacja laserowa pod pachami, a najdroższa nóg. W taki sposób można bezpiecznie depilować każde miejsce na ciele.

Z zabiegu laserowej depilacji mogą korzystać kobiety i mężczyźni w różnym wieku. Jedyne przeciwwskazania dotyczą widocznych zmian skórnych lub ciąża. Po wykonanym zabiegu depilacji, należy przynajmniej prze kilka dni nie eksponować skóry na słońcu, gdyż może to wywołać podrażnienia. Dlatego też taki zabieg najlepiej jest wykonać jesienią lub zimną. Jest ona całkowicie bezbolesna, co jest zaletą w porównaniu do mechanicznego wyrywania włosków.