Psy to zwierzęta wyjątkowo dobrze zżyte i współistniejące z człowiekiem. Wszystko to wynik tysiącleci udamawiania, szkolenia i mieszania ras. Dzisiaj dzięki temu możemy posiadać w domu dodatkowego członka rodziny, który swoim zachowaniem i miłością umilać będzie długie wieczory i gorące popołudnia. Lecz pies to w coraz mniejszym stopniu wybór podyktowany użytkowością, a coraz częściej wybór prawdziwego przyjaciela.

Labrador do każdego domu

szczeniaki labradoraWybór konkretnej rasy nie jest łatwy. A przecież później czeka nas wybór z pomiędzy całej zgrai szczeniaków. Pomijając sytuacje, w której zabieramy psiaka ze schroniska, kupno młodego dziecka wiąże się z wcześniejszym przygotowaniem. Rasa jaką wybierzemy będzie w dużym stopniu rzutować na jego całe późniejsze wychowanie, możliwe problemy i codzienne życie. Osobom z dziećmi, które pragną psa uległego i bardzo przyjaznego w swoim obyciu często polecane są szczeniaki labradora. Sama rasa charakteryzuje się niesamowicie miłą aparycją i żywiołowym, ale w bardzo pozytywnym znaczeniu, usposobieniu. Świetnie nadają się do życia rodzinnego, w którym są dzieci, a także dla osób chcących mieć praktycznie bezproblemowego psiaka. Jednak nadal należy pamiętać, że nie jest ważna rasa, bo każde zwierze potrzebuje odpowiedniej dawki wychowania i ruchu, które gwarantuje prawidłowy rozwój tak ciała jak i ducha. Skore do zabawy, o niskim stopniu skłonności do agresji i łatwe w szkoleniu. Pies o idealnych cechach dla osoby chcącej przyjaciela na wiele lat. Sama pielęgnacja labradorów nie jest przesadnie żmudna i wyjątkowo kłopotliwa. Pies w domu to nie tylko wiele zabawy, ale również odpowiedzialność, której uczą się nasze dzieci na praktycznym przykładzie. Zalety posiadania nie pozostawiają wątpliwości.

Psy wymagają odpowiedniej opieki. Z jednej strony, aby żyły długo i spokojnie muszą zaznać podstawowego wychowania, które umożliwi im życie w ludzkim stadzie bez zbędnych spięć. Z drugiej strony musimy w pełni zadbać o rozwój psa na polu tak fizycznym jak i psychicznym. Dlatego tak niesamowicie ważne jest codzienne szkolenie z podstawowych komend, zabawa i odpowiednia karma. Wszystko to w efekcie pozwoli nam cieszyć się prawdziwym i szczerym przyjacielem, który będzie z nami przez całe swoje życie i nigdy nas nie zawiedzie.