W warsztacie zajmującym się obróbką drewna nie powinno zabraknąć odpowiedniej, wielofunkcyjnej piły, która przyspieszy i ułatwi pracę. Odpowiednio dobrana piła elektryczna może zastąpić wiele innych urządzeń, takich jak wyrzynarka lub frezarka. Oczywiście takie urządzenie nie będzie kosztowało mało, jednak warto zdecydować się na zakup droższego, ale lepszego sprzętu. Przede wszystkim dlatego, że jest on trwalszy i bardziej odporny na trudy eksploatacji.

Pilarka ukosowa firmy Festool

kapex ks 120 ebBardzo ciekawym urządzeniem, które powinno znaleźć się w warsztacie zajmującym się obróbką drewnem, jest ukośnica kapex ks 120 eb. Jest to bardzo ciekawe urządzenie wielofunkcyjne. Wygląda bardzo niepozornie. Jest bardzo lekkie jak na tego typu urządzenie i nie zajmuje dużo miejsca. Stabilność maszyny zapewnia metalowa podstawa urządzenia. Piła tego typu jest przystosowana do cięcia pod różnymi kątami. Odchylenie tego typu możemy uzyskać na dwa sposoby. Jednym z nich są dwa kątowniki, dzięki którym możemy w dowolny sposób umieścić element w maszynie i uciąć go pod dowolnym kącie. Odchylenie elementu ani ostrza nie występuje w płaszczyźnie cięcia. Natomiast drugi układ przegubowy zastosowany został przy samym montażu tarczy. Możemy odchylić tarczę w dowolny sposób i dzięki temu wykonywać np. frezowanie elementów drewnianych. Ogromnym atutem urządzenia jest to, że posiada specjalny laser, który ilustruje na elemencie powierzchnię cięcia. Dzięki tej technologii, operator jest w stanie wykonać bardzo precyzyjne cięcie już za pierwszym razem. Nie musimy więc Obawiać się, że nie trafimy w wyznaczoną przez nas linię wykonaną ołówkiem podczas pomiarów. Aby wszystkie prace były wykonywane bezpiecznie, producent zainstalował specjalny bezpieczny hamulec. Powoduje blokadę urządzenia w momencie, kiedy zaczynamy używać go w sposób stanowiący zagrożenie. Hamulec powoduje bardzo szybkie zatrzymanie obracającej się tarczy.

Ukośnica tego typu doskonale sprawdza się również w sytuacji, kiedy oprócz pracy w warsztacie wykonujemy również usługi w terenie. Sprzęt możemy dość łatwo przetransportować i zainstalować w dowolnym miejscu. Dlatego możemy używać pilarki ukosowej podczas układania paneli podłogowych lub montażu boazerii na ścianach. Doskonale sprawdzi się również podczas budowy altanek drewnianych, które urozmaicą nasz ogród.