Czas tuż po urodzeniu dziecka bywa trudny. Wiele obowiązków do ogarnięcia, trzeba pamiętać o wszystkim, ale nowy członek rodziny z pewnością rekompensuje wszystko. Jeśli karmisz piersią, to z pewnością pole manewru jest jeszcze bardziej ograniczone.

W odpowiedniej odzieży wygodniej nakarmisz dziecko

odzież do karmieniaOczywiście karmienie to najpiękniejszy obowiązek. To także najlepszy pokarm dla malucha. Nic nie jest w stanie zastąpić tych chwil, kiedy noworodek, a potem niemowlak przytulają się do piersi mamy, zaspokajając głód. Pokarm marki oznacza również pozytywny wpływ na odporność dziecka. A więc same plusy. No, prawie. Problem zaczyna się wtedy, kiedy dziecko zaczyna marudzić, a tobie trudno jest dostać się do piersi. Tak, naprawdę nie jest to wcale łatwe. Aby zadanie było trochę prostsze, warto poszukać odpowiedniego ubrania. Z pewnością odzież do karmienia ułatwia wykonywanie tego pięknego obowiązku. Co więcej, propozycji jest na tyle dużo, a oferta garderoby na tyle szeroka, że kobieta ma w czym wybierać. To już nie te czasy, że ciąża i okres karmienia oznaczały konieczność ograniczania się w kwestii ubioru. Dziś nawet w trudniejszych chwilach można sobie poprawić humor, kupując sukienkę do karmienia. Tak, właśnie takie możliwości dają dziś sklepy. Sukienka czy bluzka z otworami, dzięki którym wygodnie można nakarmić dziecko, nawet poza domem , to świetna propozycja dla młodych mam. Podobnie rzecz się ma choćby z koszulą nocną czy piżamą. Łatwe odpinanie sprawia, że maluch szybciej się uspokoi po przebudzeniu na karmienie. Tak samo jeśli idzie o stanik. Wygodne biustonosze dla kobiet karmiących są na wagę złota.

Czym się sugerować, wybierając odzież do karmienia? Łatwością rozpinania, wygodą, możliwością regulacji otworu do karmienia. Jest jeszcze jeden ważny element – jakość materiału, z jakiego wykonane są ubrania. Ważne, by była to tkanina zdrowa dla mamy i malucha.

Dodaj komentarz