Uwielbiam rękodzieło – od dawna interesowałam się różnymi technikami, dzięki którym powstało wiele ciekawych rzeczy. Takie spędzanie wolnego czasu pozwala mi się zrelaksować, co znacznie poprawia mi nastrój. Mogę również dać upust swojej kreatywności. To, co stworzę bardzo często daję w prezencie swoim bliskim. Nieraz zamawiali u mnie najróżniejsze drobiazgi, które się im wyjątkowo spodobały. Niedawno postanowiłam spróbować czegoś nowego.

Sznurki odpowiednie do makramy

sprawdzony sznurek do makramyBardzo lubię uczyć się nowych technik rękodzielniczych. Zawsze jest to okazja do zrobienia czegoś ciekawego. Jakiś czas temu natrafiłam na makramę i od razu wiedziałam, że chcę tego spróbować. Technika ta wydaje się wyjątkowo prosta – polega na wiązaniu sznurków w odpowiedni sposób. Największą zaletą takiej techniki jest to, że wystarczy nam sprawdzony sznurek do makramy. Nie trzeba kupować żadnych drutów czy szydełek – supełki wiąże się rękoma. Trzeba je najpierw na czymś zamocować – uznałam, że dosyć gruba gałąź sprawdzi się tutaj doskonale. Taki element dodał również ciekawego charakteru makramie. Po zawiązaniu dosyć długich sznurków zabrałam się za ich wiązanie. Za pierwszym razem opierałam się na jakimś poradniku, żeby mieć pewność stworzenia czegoś estetycznego. Dosyć szybko jednak załapałam zasady, o jakich trzeba pamiętać podczas wiązania supełków. Następnym razem stworzyłam już coś według własnego pomysłu. Cieszę się, że wybrałam odpowiednie sznurki, ponieważ od nich w dużej mierze zależy efekt końcowy. Powinny być więc odpowiednio grube i mocne, aby nasza makrama wyglądała ładnie i była trwała. Z grubszych sznurów łatwiej stworzyć dużą makramę, która świetnie nadaje się do powieszenia na ścianie. Z nieco cieńszych z powodzeniem można zrobić bransoletki albo inne dodatki.

Makrama bardzo mi się spodobała już w pierwszej chwili. Jej największymi zaletami są prostota oraz to, że nie trzeba kupować wielu specjalnych materiałów. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie sznurki. Warto wybrać takie, które są nieco grubsze – dzięki nim nasze dzieło będzie trwalsze oraz ładniejsze. Takie duże makramy świetnie wyglądają na ścianie. Wiązanie supełków jest naprawdę bardzo proste – wystarczy odpowiednio dobierać łączone sznurki, aby stworzyć estetyczny wzór.