W naszym kraju jest wiele turystycznych perełek, które każdego roku odwiedzane są przez tysiące zagranicznych turystów. Do najczęściej odwiedzanych regionów turystycznych na pewno można zaliczyć Mazury, Podhale i oczywiście całe wybrzeże Morza Bałtyckiego. Co ciekawe, turyści z różnych europejskich krajów mają swoje szczególnie ulubione miejsca do wypoczynku w naszym kraju. Na przykład Holendrzy najczęściej odwiedzają Mazury, czyli naszą Krainę Tysiąca Jezior.

Holendrzy nad mazurskie jeziora przyjeżdżają busem

busy z holandii na mazuryDlaczego akurat Holendrzy upodobali sobie szczególnie mazurskie jeziora a nie na przykład Podhale? Są tego aż dwa powody. Po pierwsze – w ich kraju nie ma zbyt wielu jezior, a nasze polskie jeziora położone właśnie w rejonie Mazur są z całą pewnością najpiękniejsze w całej Europie. Po drugie – busy z Holandii na Mazury kursują praktycznie codziennie. Każdy Holender z łatwością dojedzie na Mazury busem kursującym praktycznie z każdego większego holenderskiego miasta. Nie ma więc konieczności odbywania długiej i męczącej podróży własnym samochodem, bo można skorzystać z komunikacji publicznej aczkolwiek prywatnej. Bo oczywiście busy pokonujące tą trasę w dużej mierze należą do polskich firm, które zajmują się organizowaniem przewozów międzynarodowych. W każdym razie bilet na takiej trasie kosztuje w przeliczeniu na nasze około czterystu złotych co dla Holendrów nie jest żadnym znaczącym wydatkiem. Tania i wygodna podróż z Holandii na Mazury to jedynie ułatwienie dla mieszkańców tego kraju, ale tak naprawdę odwiedzają oni nasze mazurskie jeziora, ponieważ bardzo lubią żeglować i pływać czarterowanymi jachtami. Dla Holendrów ceny na Mazurach są bardzo atrakcyjne, bo po przeliczeniu na ich walutę wydają się im wręcz niedorzeczne. I dlatego właśnie busy z Holandii mogłyby kursować nawet kilka razy dziennie a i tak będą w całości zapełnione.

Co jak co, ale jeziora mamy w Polsce zdecydowanie najpiękniejsze w całej Europie. Mazurskie akweny powinny być zaliczone do jednego z cudów naszej planety. Holendrzy już dawno odkryli, że wypoczynek na Mazurach to dla nich coś niezwykłego. Odkryli też tanie połączenia busami ze swojego kraju na Mazury i dlatego każdego roku turystów z tego kraju na Mazurach są wręcz niezliczone ilości.