Wszyscy przedsiębiorcy z pewnością zdają sobie sprawę, ile kłopotu mogą przysporzyć niektóre towary, a w szczególności ich przewożenie z punktu A do punktu B. Na tym polu można wymienić tzw. ładunki drobnicowe, czyli produkty, które w sposób szczególny są podatne na uszkodzenia i zniszczenia.

Dla kogo i dlaczego transport dedykowany?

transport ładunku dedykowanyTransport dedykowany to specjalistyczna nazwa dla powszechnie znanego na Zachodzie transportu tzw. door-to-door, czyli od drzwi do drzwi. Jego głównym wyróżnikiem jest przede wszystkim to, że odbywa się bez jakichkolwiek przeładunków czy też doładunków. Oznacza to, że asortyment trafia bezpośrednio do odbiorcy. Wobec tego, konkretny pojazd jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla jednego klienta i dokładnie jednej trasy. Ładunki należące do różnych właścicieli w ogóle nie mieszają się ze sobą. Transport ładunku dedykowany, jak sama nazwa wskazuje, wyróżnia się prostą trasą, a co za tym idzie – możliwie najkrótszym czasem dostawy. Ów szybkość realizacji zlecenia, niespotykana w przypadku standardowej procedury przewozu, jest więc największą i podstawową zaletą tego rodzaju transportu. Ładunek nadany za pośrednictwem profesjonalnych, doświadczonych firm, które w swojej ofercie posiadają taką możliwość, trafia od razu do celu, bez nawet najkrótszych postojów w miastach, gdzie znajdują się różnorodne centra logistyczne z punktami przeładunkowymi. Wyznaczony do zadań specjalnych samochód dostawczych bądź też ciężarowy, omija je i dojeżdża bezpośrednio do odbiorcy najkrótszą trasą. Można więc swobodnie powiedzieć, że taki transport to po prostu transport ekspresowy, który dodatkowo stanowi gwarancję najwyższego standardu bezpieczeństwa, a jako, że towar nie jest przeładowywany, nie ma więc możliwości na ewentualnej kradzieży ani zagubienia ładunku. Z tego też wynika, że coraz więcej przedsiębiorców wybiera właśnie taki rodzaj transportu, co przekłada się bezpośrednio na większe zadowolenie klientów, którzy w natychmiastowym czasie dostają swoją przesyłkę.

Transport jest niesamowicie istotny w dzisiejszych czasach, dlatego można zauważyć tak szeroką różnorodność, szczególnie w przypadku transportu drogowego. Szybkie dostarczenie przesyłki jest kluczowe, stąd też dedykowany transport stał się niezwykle popularny.