Zgodnie z polskim prawem dotyczącym ruchu drogowego jesteśmy zobligowani do tego by ubezpieczyć nasz samochód. Podstawowym i zarazem koniecznym rodzajem ubezpieczenia jest tak zwane OC. Ten rodzaj ubezpieczenia tyczy się naszego samochodu i jest on potrzebny w przypadku jakieś kolizji drogowej. Takie ubezpieczenie pozwala bowiem na pokrycie strat dla samochodu osoby poszkodowanej.

Opłacalne ubezpieczenia samochodów

ubezpieczenie oc szczecinGłównym przeznaczeniem ubezpieczenia OC jest to, że jeśli my spowodujemy jakiś wypadek i została udowodniona nam nasza wina lub jest to kwestia oczywista to wówczas z naszego ubezpieczenia pokrywane są wszelkie szkody związane z samochodem innych uczestników wypadku. Akurat ten rodzaj ubezpieczenia jesteśmy zobligowani opłacić jeśli chcemy poruszać się samochodem po polskich drogach. Takie ubezpieczenie tyczy się nie tylko samochodów osobowych ale również i ciężarowych oraz motorowerów i motocykli. Warto jednak pamiętać o tym, że ten rodzaj ubezpieczenia nie obejmuje szkód związanych z pasażerami. Jeśli zależy nam na odszkodowaniu od firm ubezpieczeniowych to musimy wcześniej wykupić ubezpieczenie NNW, które oznacza ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Jeśli jednak chodzi o ubezpieczenie OC Szczecin jest miastem, w którym możemy znaleźć całe mnóstwo firm ubezpieczeniowych. Pracownicy takich firm z całą pewnością znajdą dla nas najbardziej korzystne oferty.

Ogólnie rzecz biorąc ubezpieczenie samochodu jest kwestią, o której pamiętać musi każdy posiadacz auta. Pamiętajmy również o tym, że zgodnie z naszym prawem ubezpieczenie samochodu musi być ciągłe. Nie możemy więc nagle stwierdzić, że kolejną ratę ubezpieczenia zapłacimy za kilka miesięcy bo wyjeżdżamy za granicę czy też nie będziemy użytkować naszego samochodu.