Już mało kto korzysta z tradycyjnej poczty robiąc zakupy w sieci, bo dostawa długo trwa, a jeszcze często bywa, że listonosz nas nie zastanie w domu i trzeba samodzielnie odebrać paczkę w placówce pocztowej. W większości sklepów internetowych najpopularniejszą i też jedną z najtańszych form wysyłki jest właśnie paczka kurierska.

Ile trwa dostarczenie przesyłki kurierskiej?

tanie przesyłki kurierskie w ŁodziJeszcze do niedawna poczta była tylko jedna i paczki do odbiorców często szły nawet kilka dni. Bywało, że ginęły po drodze i ani adresat, ani nadawca nie mógł jej znaleźć. Alternatywą dla takie sposobu dostawy, stali się kurierzy, którzy w bezpieczny sposób dostarczają paczki w bardzo krótkim czasie. Tanie przesyłki kurierskie w Łodzi są bardzo popularne ze względu na szybką dostawę. Od momentu nadania, mija maksymalnie dwadzieścia cztery godziny i przesyłka trafia o adresata. Paczki kurierskie są zawsze ubezpieczone w razie uszkodzenia, lub zaginięcia. Nie jest to wysoka kwota, ale w większości przypadków pokrywa ewentualne straty nadawcy. Jeżeli w paczce chcemy przesłać wyjątkowo cenny przedmiot, to możemy dokupić dodatkowe ubezpieczenie, które da na m stuprocentową pewność, że przesyłka bezpiecznie dotrze. W Łodzi magazyn paczek kurierskich, znajduje się blisko centrum, więc pod względem logistycznym paczki są bardzo szybko dostarczane na miejsce. Jeżeli prowadzimy firmę handlową i często nadajemy paczki do wysyłki, to opłacalne jest podpisanie umowy z jedną firmą kurierską, która będzie od nas odbierać paczki, bo wtedy otrzymamy atrakcyjne rabaty, umożliwiające nam zaoferowanie niskiego kosztu klientowi. Cena za przesyłkę zależy też od jej wagi i wielkości, im cięższą paczkę chcemy nadać, tym jej cena będzie wyższa. Ważne jest też właściwe zapakowanie produktu, który chcemy nadać, gdyż od tego zależy jego bezpieczne dostarczenie. Paczki w niestandardowych kształtach zawsze są droższe od zwykłych.

Przesyłki kurierskie zrewolucjonizowały podejście do paczek, gdyż priorytetem stało się szybki i bezpieczne dostarczenie przesyłki. Plusem jest fakt, że kurier zawsze dostarcza paczkę do rąk własnych pod wskazany adres i nie musimy nigdzie chodzić po jej odbiór. Przed dostawą, kontaktuje się z nami w celu uzgodnienia pasującej nam godziny na odbiór.