Meble są elementem wyposażenia naszego domu, które wymieniamy raz na dziesięć lat lub nawet rzadziej. Jednak musimy liczyć się z tym, że wraz z upływem czasu nasze meble stracą blask i mogą być na nich widoczne ślady użytkowania, które niekoniecznie muszą przeszkadzać w użytkowaniu, tylko mogą powodować, że będzie nam to przeszkadzało, ponieważ meble nie będą za bardzo estetyczne.

Jak zakryć blat stołu za pomocą serwety?

serweta na stół

Jeżeli nasz stół nie jest pierwszej nowości, jednak nie stać nas na zakup nowego stołu lub po prostu przyzwyczailiśmy się do niego – dlatego chcemy, by służył nam jak najdłużej – możemy w szybki, łatwy, a przede wszystkim tani sposób zakryć niektóre defekty stołu. Jedną z podstawowych metod, które pomogą w zakryciu uszkodzeń na blacie, jest serweta na stół, którą możemy zakryć różnego rodzaju odpryski, zadrapania czy też nierówności. O ile z zadrapaniami i odpryskami nie mamy żadnych problemów, aby je zakryć, to z nierównością na stole może być nam gorzej. Jednak gdy nierówność znajduję się na środku stołu, śmiało możemy ją zamaskować, podkładając pod serwetę jakiś płaski plastik lub drugą warstwę serwety. W miejsce nierówności możemy również postawić wazon z kwiatami lub pudełko z serwetami, które z pewnością zakryje nierówność. Nie warto stawiać, w takie miejsc jakichś talerzy z przystawkami albo czegoś w tym rodzaju, ponieważ może zmienić to swoje miejsce położenia.

Stary obskurny blat stołu nie musi wcale oznaczać konieczności wymiany stołu na nowy. W dzisiejszych czasach coraz bardziej modne staja się różnego rodzaju dodatki i ozdoby, które znajdują się na stole, a więc serweta z pewnością pozwoli na zamaskowanie każdego rodzaju defektów. W szybki i prosty sposób możemy zmienić wygląd, tak by Twoi goście zachwycali się nim.