Wraz z moim mężem i trójką dzieci mieszkamy w bloku. Niestety mieszkanie jest dla nas za małe i przydałoby się nam zamieszkać w domku jednorodzinnym. Wiemy, że takie domy są bardzo drogie, więc ostatecznie nastawiliśmy się na zakup działki, by móc sobie taki dom wybudować. Jeżeli znajdziemy dobrą firmę, to dom powstanie w niecały rok. W takim razie musimy szybko zacząć szukać jakieś dużej działki, najlepiej na Kaszubach. 

Znalezienie działki na budowę domu

polecana działka na sprzedaż - kaszubyW takim razie musimy szybko zacząć szukać jakieś dużej działki, najlepiej na Kaszubach. Trochę czasu już poświęciliśmy na poszukiwania. Nam bardzo zależy na Kaszubach, gdyż stąd podchodzimy i nie chcielibyśmy się przeprowadzać gdzieś daleko. Mamy nadzieję, że uda nam się coś znaleźć. Pomoże nam w tym mój kuzyn, który zna się na poszukiwaniu ofert sprzedaży. Zaproponował, byśmy poszukali czegoś przez Internet. Posłuchaliśmy się go i od razu włączyliśmy komputer. Tam w wyszukiwarce internetowej wpisaliśmy: polecana działka na sprzedaż – kaszuby. Okazało się, że jest mnóstwo różnych działek do kupienia. Wybraliśmy sobie trzy różne działki i umówiliśmy się już z ich właścicielami na obejrzenie ich z bliska. Mamy nadzieję, że którąś wybierzemy. Pojechaliśmy do pierwszego właściciela. Niestety od razu odrzuciliśmy tę działkę, gdyż są to tereny podmokłe i nie za bardzo będzie można tam stawiać dom. Druga działka była bardzo droga. Natomiast trzeci właściciel się rozmyślił, ale podpowiedział nam, że w okolicy pewien Pan również ma do sprzedania działkę. Pojechaliśmy tam z mężem i faktycznie działka była na sprzedaż, w dodatku była sporych rozmiarów i co najważniejsze cena była przystępna. Postanowiliśmy zakupić właśnie tę działkę. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Pomału robimy już plany, odnośnie tego gdzie konkretnie ulokujemy swój dom. Przekazaliśmy już tę wiadomość naszym dzieciom.

Działka jest już naszą własnością. Skorzystaliśmy z projektanta, który zgodził się zrobić dla nas projekt domu. Już nie możemy się doczekać, jak powstanie on na naszej działce. Dokonaliśmy już uzbrojenia działki, więc wszystko idzie po naszej myśli. Już niedługo rozpocznie się budowa naszego wymarzonego domu. Dzieci też już nie mogą się doczekać. Musimy jeszcze kupić niezbędne materiały do budowy domu.