Inwestorzy którzy budują nowe domy w wielu sytuacjach stają przed problemem, iż nie można podciągnąć kanalizacji lokalnej. Wtedy muszą dokonać wyboru czy montować szambo betonowe lub ekologiczne albo przydomowe oczyszczalnie ścieków. Najczęściej i najwięcej osób decyduję się na wybór szamba ekologicznego.

Które szambo najlepiej wybrać?

szamba betonowe ekologiczneW tradycyjnym rozwiązaniem jest szambo betonowe, które stosowane jest od wielu lat i cały czas ma dobre opinie na rynku. Szamba budowane są najczęściej z dużych kręgów betonowych, a przerwy pomiędzy nimi wypełnione są specjalnymi klejami. Lepszym rozwiązaniem jest zakup gotowego szamba betonowego, które jest bardzo trwałe i może na nas funkcjonować przez wiele lat. Kiedy zabezpieczymy szambo dobrze od góry, to możemy na nim zaprojektować również parking albo nawet garaż. Ciekawym rozwiązaniem są również szamba betonowe ekologiczne, które są dosyć nowym sposobem na ścieki. Najczęściej takie szamba są to od razu budowane wraz z przydomową oczyszczalnią i składają się z drenażu rozsączającego oraz z osadnika gnilnego. Ścieki po pewnym czasie rozkładają się osadniku i zamieniają w naturalną substancję która może bezpośrednio trafić do ziemi. Filtry w ekologicznym szambie powinniśmy Jak czyścić przynajmniej raz na rok, a raz lub dwa razy w miesiącu powinniśmy wrzucać do toalety specjalnej kapsułki z bakteriami które będą wspomagać pracę szamba i oczyszczalni ścieków.

Szamba ekologiczne są świetnym rozwiązaniem szczególnie do domów mieszkalnych, ale także do działek letniskowych oraz większych obiektów gospodarczych. Na montaż szamba możemy zdecydować się samodzielnie albo też zlecić tę czynność doświadczonym fachowcom. Szamba ekologiczne posiadają wszelkie niezbędne atesty zgodności z przepisami UE.