Moje pierwsze mieszkanie na studiach nie wyglądało jak z obrazka. Niestety, właściciel wynajmowanego lokalu doszedł do wniosku, że ludzie współcześni chętnie będą korzystać ze sprzętów z poprzedniej epoki. Ponieważ do mieszkania przynależała duża piwnica, postanowiłyśmy z koleżankami znieść wszystkie stare meble do niej. Każda z nas chciała mieć przytulny pokój, w którym będzie się wygodnie żyło.

Zakupy w sklepie z łóżkami drewnianymi

łóżko drewniane 140x200Urządzanie rozpoczęłyśmy od odwiedzenia znanych sklepów, które sprzedają meble. Wiedziałam, że będę potrzebować miejsca do spania, ponieważ stara wersalka się do tego nie nadawała. Wybór padł na łóżko drewniane 140×200. Dzięki takim wymiarom będe miała dużo miejsca, żeby rozprostować kości. Wybrałam model wykonany z naturalnego drewna. Zdecydowałam się na taki, ponieważ zamierzam ten mebel wziąć ze sobą, gdy będę się wyprowadzać z miasta, w którym studiuję. Jest solidny i będzie pięknie się prezentował nawet za kilkanaście lat. Jego głęboka, orzechowa barwa idealnie komponuje się z pozostałymi akcesoriami, które kupiłam w sklepie. Jest to nocna szafka oraz stylowa biblioteczka, która pomieści wszystkie moje książki. Ponieważ studiuję medycynę, kolekcja jest niezwykle rozbudowana. Po kilku dniach korzystania z nowego mebla wiedziałam, że to była to niezwykle trafiona decyzja. Uwielbiam w nim dosłownie wszystko! Pachnie charakterystyczną wonią dębu. Ponadto, jest bardzo wygodne. Śpię na nim jak suseł. I to wszystko przy niezwykle eleganckim wyglądzie, obok którego trudno przejść obojętnie. Każda osoba, która odwiedza mój pokój zwraca uwagę na ten wyjątkowy mebel. Usłyszałam już wiele komplementów pod jego adresem, które potwierdziły to, że mój wybór był słuszny. Nie byłam zdziwiona tym, kiedy po kilku tygodniach jedna z moich współlokatorek oznajmiła, że chciałaby wymienić swój tapczan na taki model jak mój.

Sypialnia w moim mieszkaniu pełni niezwykle ważną funkcję. To moja świątynia, w której mogę się uczyć, spedzać czas wolny i oglądać przez długie godziny ulubione seriale. Ponieważ wszystkie te czynności wykonuję na łóżku, zależało mi na solidnym meblu, który przetrwa ze mną więcej niż jedną sesję. Chciałam, żeby jednocześnie prezentował się luksusowo. Dokonałam wyboru i nie zawiodłam się.