Święto flagi obchodzimy już od 2004 roku. To właśnie 2 maja wywieszamy na nasze balkony symbol naszego kraju. Chcemy tym samym podkreślić naszą miłość do ojczyzny. Niewiele osób wie, że właśnie tego samego dnia obchodzimy również Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Gdzie kupić flagę?

sklep z flagamiWywieszając flagę, pamiętajmy o tym, aby robić to z należytym szacunkiem. Jednak wciąż nie każdy wie, co tak naprawdę symbolizują kolory naszej flagi. W kolorystyce naszej flagi chodzi o biel orła oraz czerwień tarczy herbowej. Mówi się o tym, że czerwień symbolizuje odwagę oraz waleczność. Z kolei biel mówi o czystości, porządku oraz szlachetności. Jeśli zamierzamy eksponować naszą flagę publicznie, musimy pamiętać, że powinna mieć ona czyste oraz czytelne barwy. Nie może być pomięta ani postrzępiona. Pamiętajmy również o tym, że musimy podchodzić do niej z należytym szacunkiem. Wywieszona flaga nie powinna dotykać ziemi ani wody. Na fladze nie powinno umieszczać się żadnych napisów ani rysunków. Jeśli chcemy zaopatrzyć się we flagę, powinniśmy odwiedzić sklep z flagami. Znajdziemy tam flagi pod różną postacią. Możemy wybierać spośród różnych rozmiarów. Wywieszając flagę np. na balkonie, zadbajmy o to, aby była dopasowana rozmiarowo. Dzięki temu będzie ona odpowiednio wyeksponowana i będzie wyglądała estetycznie. Kupując flagę, zwróćmy uwagę na materiał, z którego została wykonana. Najlepiej jeśli będzie to taka tekstura, która nie będzie się zbyt szybko brudziła i niszczyła. Jeśli poszukujemy flagi w niestandardowym wymiarze, czasami warto rozważyć szycie na zamówienie.

Naszej fladze powinniśmy oddawać należyty szacunek i pamiętać o symbolice barw. Eksponując flagę róbmy to z dumą i dbajmy o to, aby nie była ona pomięta ani poszarpana. Jeśli flaga się zbyt mocno zabrudzi, lub zniszczy, umieśćmy na jej miejsce nową.