Po długich poszukiwaniach udało nam się znaleźć mieszkanie w odpowiedniej dla nas lokalizacji, która zapewnia nam dobry dojazd do miejsc pracy, a na tym zależało nam najbardziej. Nasze nowe mieszkanie wymagało jednak kilku zmian, więc od razu wzięliśmy się za remont. Zdecydowaliśmy się usunąć ściankę, która oddzielała salon od jadalni, żeby zyskać bardziej przestronne pomieszczenie – wcześniej ani jedno, ani drugie nie prezentowało się zbyt dobrze.

Zakup stylowych krzeseł drewnianych do jadalni

stylowe krzesła drewniane tapicerowane do jadalniWybraliśmy również nowe meble do wyremontowanego pomieszczenia. Zdecydowaliśmy, że ten pokój będzie urządzony w dość klasycznym stylu, z małym akcentem retro. W tego rodzaju wnętrzach lubimy, kiedy są przytulne. Dlatego nowoczesny minimalizm nie jest dla nas. W części, która została salonem, pojawiła się spora kanapa oraz niski stolik. To idealne miejsce do relaksu z książką czy spędzenia miłego popołudnia ze znajomymi. Długo zastanawialiśmy się nad tym, jaki stół wybrać do części jadalnianej. Mieszkamy tylko we dwójkę, więc na co dzień nie potrzebujemy wiele miejsc przy stole. Lubimy jednak zapraszać znajomych oraz członków rodziny przy najróżniejszych okazjach. Zdecydowaliśmy się więc na dość niewielki stół, który można rozłożyć, aby zyskać kilka miejsc. Takie rozwiązanie uznaliśmy za najwygodniejsze oraz najlepiej wykorzystujące dostępną przestrzeń. Jednak nie tylko stół jest konieczny, potrzebne były również nowe krzesła. Po stosunkowo krótkich poszukiwaniach kupiliśmy stylowe krzesła drewniane tapicerowane do jadalni. Chcieliśmy, aby pasowały do stylu wnętrza, które charakteryzuje się dość stonowaną kolorystyką. Wybraliśmy więc jasną tapicerkę, która ciekawie kontrastuje z nieco ciemniejszym stołem. Całość prezentuje się rewelacyjnie.

Połączenie jadalni z salonem było bardzo dobrym pomysłem. Dzięki temu zamiast dwóch ciasnych pomieszczeń zyskaliśmy jedno, ale za to bardzo przestronne. Zaplanowany przez nas wystrój również okazał się strzałem w dziesiątkę – wnętrze to jest bardzo przytulne. Bardzo nam na tym zależało, ponieważ jest to najbardziej reprezentacyjna część naszego nowego mieszkania. Odpowiednie przemyślenie wystroju oraz wszystkich zakupów bardzo się opłaciło, ponieważ uzyskaliśmy ładne oraz spójne wnętrze.