• Post author:
  • Post category:Zdrowie

Choroby serca i układu naczyniowego wciąż są jedną z najczęstszych przyczyn zgonów, a ich objawów nie można ignorować. Każda osoba powinna raz na jakiś czas udać się na badania do kardiologa, który wykona badanie ekg przy użyciu nowoczesnego sprzętu, jakim bez wątpienia są najnowsze modele holterów. Używane są one od kilkunastu dobrych lat, ale ich producenci stale je udoskonalają, by były jak najdokładniejsze w monitorowaniu pracy serca.

Użycie holtera ekg pozwala wykryć chorobę serca

skuteczny holter ekg w KrakowiePierwsze holtery pojawiły się już dobrych kilkanaście lat temu, a ich wielkość wymagała dokładnego przymocowania do ciała, by działał prawidłowo. Te, które pojawiają się na rynku medycznym w ostatnich czasach są niewielkie i zawsze utrzymują się na swoim miejscu. Jeśli chodzi o taki sprzęt, jak skuteczny holter ekg w Krakowie jest wiele gabinetów prowadzonych przez dobrych kardiologów, którzy zawsze kierują swoich pacjentów na indywidualnie dobrane potrzeby. Sam holter ma za zadanie sprawdzenie pracy serca przez okres całej doby, co różni go od wykonania tradycyjnego badania ekg, która uwidacznia pracę sera w momencie jego przeprowadzania. Sprzęt zapisuje pracę i uderzenia serca, zastawek i komór. Jeśli są one nieprawidłowe, dobry kardiolog zawsze wyłapie wszelkie nieprawidłowości. Badanie jest bezinwazyjne, a do klatki piersiowej pacjenta przyczepiane są odpowiednie elektrody. Zapis pracy prowadzony jest przez całą dobę, zarówno kiedy chodzimy do pracy, robimy zakupy, czy się z kimś sprzeczamy. Różne emocje wpływają na pracę naszego serca i po badaniu będziemy wiedzieli, jakich sytuacji powinniśmy unikać, by nie dostać zawału serca, czy zacząć leczyć się nad nadciśnienie lecznicze. Wyniki zawsze opisze nam kardiolog, który potrafi odczytać cały zapis oraz ocenić, czy wszystko jest w porządku, czy bezpieczniej będzie skierować nas na kolejne badania. 

Świadomość społeczeństwa dotycząca chorób układu krwionośnego rośnie i coraz częściej przeprowadzamy badania profilaktyczne, które mają określić stan naszego serca. Jednym z najczęściej przeprowadzanych przez kariologów badań jest założenie holtera ekg, który przez całą dobę monitoruje pracę serca oraz ciśnienie tętnicze. Sprzęt jest bardzo dokładny, a profilaktyka może uratować nas przed zawałem, czy wylewem, których ko sekwencje mogą być bardzo poważne.