Owoce i warzywa są podstawą zdrowej oraz zbilansowanej diety. Z tego też powodu lekarze oraz dietetycy zalecają ich spożywanie w co najmniej kilku porcjach dziennie. Warto jest także robić z nich różnego rodzaju dania lub dodatki do nich, które będą podkreślały smak niektórych potraw, albo dostarczały nam witamin oraz mikroelementów. Z tego też powodu tak ważne jest ich nabywanie w odpowiednich miejscach.

Warzywa ze sprawdzonych upraw

profesjonalna sprzedaż hurtowa warzywDobrym miejscem na zakup warzyw na nasze stoły są sprawdzone gospodarstwa, które zajmują się profesjonalną uprawą zdrowych warzyw. Niektóre z nich posiadają certyfikat, który świadczy o uprawie ekologicznej. Bez wątpienia tego rodzaju warzywa są najbardziej zdrowe dla nas. Warto zatem dokonać ich zakupu. U tego rodzaju producentów na ogół zaopatrują się restauratorzy lub właściciele lokali gastronomicznych. Nie mniej jednak nabywają je oni zazwyczaj w ilości hurtowej. Z tego też powodu profesjonalna sprzedaż hurtowa warzyw odbywa się zarówno w niedużych gospodarstwach, jak również na dużych farmach, które wytwarzają bardzo dużo różnych gatunków warzyw. Niektóre z nich hodowane są w specjalnych szklarniach. Dzięki temu zapewniają dostęp do produktów przez cały rok. Wytwarzanie warzyw w takim miejscu odbywa się zazwyczaj w taki sposób, że jedna część szklarni posiada wysiane warzywa, a w innej następuje ich zbór. Dzięki temu można się cieszyć zdrowymi warzywami o każdej porze roku. Uprawa warzyw w szklarni umożliwia bowiem zapewnienie im odpowiednich warunków, w tym temperatury, czy nawodnienia niezależnie od warunków, jakie panują na zewnątrz. Z tego też powodu na rynku powstaje coraz więcej gospodarstw, które uprawiają warzywa tą właśnie metodą. Dzięki temu nie musza one obawiać się tego, że niekorzystne warunki pogodowe spowodują mniejsze plony.

Nie mniej jednak każdy zastanawia się czy masowa uprawa warzyw, zwłaszcza w szklarniach jest zdrowa. Warzywa nie mają przecież kontaktu ze słońcem, nie rosną też na świeżym powietrzu. Należy tutaj zwrócić uwagę na to, że nie ma dowodów na to, że takie warzywa są niezdrowe. Wprost przeciwnie po analizie składu warzyw uprawianych na powietrzu, jak również tych uprawianych w szklarni należy stwierdzić, ze warzywa produkowane w szklarniach są nieraz bardziej wartościowe, niż te uprawiane poza nią.