Od wielu lat prowadzę zarejestrowaną hodowlę maltańczyków. Rasa ta, jak wiadomo jest aktualnie bardzo modna. Na brak klientów, którzy pragną zakupić u mnie swojego wymarzonego, uroczego szczeniaka nie mogę więc narzekać. Zapotrzebowanie na maltańczyki jest bowiem na tyle duże, że prowadzę wręcz zapisy rezerwujące szczeniaki. Przykładam więc bardzo dużą wagę do zdrowia mojej suki szczennej, która bardzo często spodziewa się szczeniaków.

Specjalne karmy dla suk szczennych

specjalistyczna karma dla suk szczennychMoja pięcioletnia suczka wabi się Klara i jest ona prawdziwym championem. Nagradzano ją na wielu ogólnopolskich konkursach dedykowanym maltańczykom, jest to więc pies z rodowodem, który został prawnie dopuszczony do rozrodu typowo hodowlanego. Klarę dopuszczam więc bardzo często (nawet dwa razy w roku) z innym championem, maltańczykiem z zaprzyjaźnionej hodowli. Muszę przy tym zaznaczyć, że Klara jest bardzo płodnym psem. Szczeni się bardzo szybko, a w okresie ciąży nie cierpi na żadne dolegliwości. Dzieje się tak dlatego, że dbam o jej zdrowie i karmię ją tylko najwyższej jakości karmą, która jest przeznaczona dla szczeniących się suk. Wybierana przeze mnie od wielu lat specjalistyczna karma dla suk szczennych posiada odpowiednie składniki, które wpływają pozytywnie na rozwój płodów oraz przyspieszają i usprawniają proces laktacji suczki. Karmę tę  należy wprowadzać już w piątym tygodniu ciąży, zawarte w niej składniki pozytywnie wpływają bowiem na rozwijające się w brzuchu szczenięta. Warto przy tym zaznaczyć, że karmy tego typu nie posiadają w swym składzie często uczulającej pszenicy, która negatywnie może wpływać na jakość mleka psa, który spodziewa się szczeniąt. Organiczne związki cynku zawarte w karmie są dobrze przyswajane przez organizm szczeniącego się czworonoga: jego organizm będzie dzięki nim silniejszy i mniej podatny na infekcje. Odpowiednie związki nasyconych kwasów tłuszczowych pozytywnie wpływają natomiast na gospodarkę hormonalną psa, dzięki czemu sam poród przebiega bez większych problemów. 

Karmą tą karmię Klarę już od wielu lat, mam więc 100% pewność, że bardzo dobrze wpływa ona na jej organizm. Moja suczka bardzo często się szczeni, a jej poród przebiega bezproblemowo i naturalnie. Warto przy tym zaznaczyć, że moja suczka standardowo wydaje na świat od 3 do nawet 6 szczeniąt, co w przypadku maltańczyków jest rzadkością (psy te są bowiem wyjątkowo drobne, zazwyczaj wydają więc one na świat do trzech szczeniąt). Mój pies jest więc zdrowy i szczęśliwy, podobnie jak szczeniaki, na które muszę prowadzić zapisy.