Osoby cierpiące na astygmatyzm od lat były skazane na noszenie okularów. Rynek okulistyczny nie oferował im żadnych innych rozwiązań. Intensywna praca nad zmianą tej sytuacji zaowocowała wprowadzeniem na rynek specjalistycznych soczewek kontaktowych dla astygmatyków. To zmiana, która na pewno odmieni życie wielu ludzi. 

Stosowanie specjalnych soczewek torycznych 

specjalne soczewki toryczneNajnowocześniejsze technologie stosowane w okulistyce przybyły na pomoc osobom z problemem astygmatyzmu. Na rynku są obecnie dostępne specjalne soczewki toryczne korygujące astygmatyzm. Muszą być one fachowo dobrane i przepisane przez lekarza, który wyjaśni Ci dokładnie ich sposób działania. Lekarz powinien również zaprezentować Ci jak prawidłowo zakładać takie soczewki. Jest to niezwykle istotne ponieważ złe dopasowanie soczewki może zdecydowanie pogorszyć ostrość widzenia. Jednak właściwe dobranie i aplikacja sprawią, że specjalne soczewki toryczne znacznie podniosą komfort twojego życia. Dodatkowym atutem nowoczesnych soczewek torycznych jest fakt, że mogą one występować w szerokiej gamie kolorystycznej. Są więc w stanie nie tylko delikatnie podkreślić naturalną barwę tęczówki, ale też diametralnie zmienić kolor oczu. Specjalne soczewki toryczne w pielęgnacji nie różnią się niczym od tradycyjnych soczewek. Występują też w różnych wariantach czasowych – dostępne są soczewki jednodniowe, tygodniowe, dwutygodniowe i miesięczne. Oczywiście soczewki jednorazowe wyrzuca się po każdym użyciu. wielorazowe natomiast należy oczyścić i umieścić w pojemniczku z odpowiednim płynem. Ceny tego rodzaju soczewek wahają się w zależności od producenta, dodatkowych właściwości czy materiału wykonania. Soczewki najczęściej produkuje się  ze sztywnych tworzyw gazoprzepuszczalnych lub tworzyw twardych, co wpływa na ich trwałość oraz komfort noszenia. Kolorowe soczewki toryczne charakteryzują się wyższą ceną niż modele klasyczne. 

Nowoczesne soczewki toryczne to świetne rozwiązanie dla osób borykających się z problemem astygmatyzmu. Nie są oni już skazani na noszenie okularów i mogą cieszyć się swobodą używania soczewek. Poza korzyściami zdrowotnymi, specjalne soczewki toryczne pozwalają także na zmiany kosmetyczne i możliwość zmiany koloru tęczówek w zależności od upodobań.