Urodziny, imieniny i Boże Narodzenie od zawsze były moją zmorą. Dziwne, prawda? Uwielbiam spotkania rodzinne, pogaduchy przy stole i atmosferę wspólnego świętowania, ale po prostu nie cierpię kupowania prezentów. Po prostu nie umiem tego robić.

Świat śmiesznych prezentów

śmieszne prezentyWybieranie prezentów dla bliskich to istna udręka. Niczego nie pragnę bardziej niż wyrazu zadowolenia na ich twarzach, ale nigdy nie wiem jaki prezent sprawi im przyjemność. Ubrania to ryzykowny wybór, bo nigdy nie wiesz czy trafisz z rozmiarem. Książki i płyty to również pole minowe, bo gust to bardzo indywidualna sprawa. I tutaj na ratunek przychodzą mi śmieszne prezenty. Każdy lubi się pośmiać, a rynek zabawnych prezentów jest tak rozwinięty, że zawsze mogę znaleźć coś, co spełni swoją rolę. Taki rodzaj upominków jest dla mnie świetnym rozwiązaniem – wywołują one uśmiech na twarzy a przy tym często są pożyteczne. Śmieszne prezenty uratowały mnie dwa razy w ciągu ostatniego miesiąca. Pierwszy raz na urodzinach mojej mamy. Zupełnie nie miałam pojęcia co jej kupić. Co można dać osobie, która ma wszystko czego potrzebuje? To godzinach główkowania i przeglądania Internetu w końcu trafiłam na stronę oferującą śmieszne prezenty. Od razu rzucił mi się w oczy milion rzeczy, które świetnie nadawałaby się dla mamy. W końcu zdecydowałam się na przezabawny stojak na okulary w kształcie jednorożca, dzięki któremu mama już nie będzie prowadzić poszukiwań okularów w domu oraz muzyczną poduszkę, dzięki której będzie mogła zasypiać przy dźwiękach ulubionej muzyki. Okazało się, że mama była zachwycona! Ośmielona sukcesem wybranych upominków, skorzystałam z tej opcji ponownie przed urodzinami kuzynki. Sytuacja dość powszechna: jestem zaproszona na rodzinną uroczystość, ale tak naprawdę nie utrzymuję bliskiego kontaktu z jubilatką i nie znam jej upodobań. Co mnie ratuje? Śmieszne prezenty! Pomyślałam, że przecież chyba każdy lubi drzemki i muzykę, więc wybrałam muzyczny jasiek, do którego można podłączyć odtwarzacz mp3 (wiem, trochę ściągnięte z poprzednich urodzin, ale po co zmieniać coś co się sprawdza?). Zgodnie z przewidywaniami, kuzynka była bardzo zadowolona z prezentu.

Dwa trafione upominki przekonały mnie, że śmieszne prezenty to idealne rozwiązanie dla niezdecydowanych osób, które chcą sprawić radość bliskim. To dla mnie sprawdzona opcja na specjalne okazje i po cichu mam nadzieję, że ktoś kiedyś i mnie zaskoczy takim podarkiem.