Przęsła, chociaż zajmują zdecydowaną większość powierzchni konkretnego ogrodzenia, to nie przedstawiałyby w przypadku takiej konstrukcji większej wartości bez doskonale wykonanych słupków ogrodzeniowych. Są one w większości przypadków zbudowane tak, żeby ich montaż był możliwie, jak najprostszy. Widać to po kształcie. Producenci dążą bowiem do zmniejszenia wagi bez zmiany wytrzymałości.

Co zobaczymy przy słupkach ogrodzeniowych?

słupki ogrodzenioweGłówna część takiego właśnie słupka zawsze będzie składała się przede wszystkim z ocynkowanego metalu. Ważną informacją będzie jednak to, że ten ocynk znajduje się nie tylko na zewnątrz, ale również w środku słupka. W większości przypadków nie jest on niczym wypełniony i dzięki temu jego transport i montaż będzie łatwiejszy. Obecność ocynku ogniowego z kolei sprawia, że nie trzeba go dodatkowo malować i można go wkopać głęboko w ziemię, bo nawet stały kontakt z wilgocią nie wywoła zjawiska korozji. Słupki ogrodzeniowe mogą być również często fabrycznie malowane, jeżeli tylko interesuje nas inny kolor niż standardowy metalik. Musimy to bowiem dopasować do pozostałych elementów ogrodzenia, podobnie jak wysokość słupka uwzględniając to, jak wiele centymetrów znajdzie się pod ziemią. Wilgoć pochodząca z deszczu nie tylko spłynie z gładkiej powierzchni słupka, ale również na pewno nie dostanie się do jego wnętrza, ponieważ w zestawie sprzedawana jest specjalna plastikowa nakładka.

To ona idealnie pasuje na górę słupka i zostanie tam przez wiele lat, nawet jeżeli będzie poddawana działaniu światła słonecznego. Odpowiednie dopasowanie słupków do przęseł ma znaczenie również ze względu na rozmieszczenie otworów, do których wkładamy śruby. Słupkowi ogrodzeniowemu zawdzięczamy więc możliwość samodzielnego postawienia czegoś takiego.