Prowadzenie własnego biznesu to nie jest taka łatwa sprawa jak wielu osobom może się wydawać. Trzeba pamiętać o naprawdę wielu rzeczach, co nie jest łatwe. Ja sam jako właściciel warsztatu samochodowego zmagałem się z szeregiem problemów organizacyjnych. Na całe szczęście w progu mojego warsztatu stanął przedstawiciel handlowy, który odmienił mój biznes. 

Oprogramowanie do warsztatu na medal 

oprogramowanie do warsztatu samochodowegoByłem już zmęczony ciągłym pytaniem moich pracowników czego im brakuje – jakich części, olei czy smarów. Było to dla mnie uciążliwe, bo musiałem odrywać się od swojej brudnej roboty. Ciągle któryś z nich mnie wołał i prosił o telefon do hurtowni. Pewnego dnia przedstawiciel handlowy zapytał mnie czy korzystam z mobilności jaki daje nam dwudziesty pierwszy wiek i w komputerze mam specjalne oprogramowanie do warsztatu samochodowego. Zgodnie z prawdą odpowiedziałem przecząco, bo nie miałem takiego programu. Na swoim laptopie pokazał mi jak to działa i od razu byłem zachwycony. Wystarczyło wpisać model auta, rok produkcji i kilka najważniejszych informacji oraz wpisać diagnozę. System połączony był z różnymi hurtowniami, dlatego też widziałem co i w jakiej ilości mają na stanie. Co więcej, jeżeli coś zamówiłem a nie wykorzystałem do naprawy system również wyświetlał mi taką informację. Byłem naprawdę zadowolony. Dodatkową funkcją jaką posiadał program było obliczanie średniego czasu naprawy auta. 

To pozwoliło mi zmierzać ewentualną wydajność pracowników i zobaczyć jakie modele jesteśmy w stanie naprawiać znacznie szybciej od innych. Oprogramowanie dało mi naprawdę sporo czasu na to, aby skupić się na profesjonalnej obsłudze klienta i szybkiej oraz fachowej naprawie aut. Bez tego systemu mój warsztat nie mógłby dalej funkcjonować w dużym zakresie.