• Post author:
  • Post category:Zdrowie

Nasze zdrowie jest każdego dnia narażone na przeróżne infekcje. Próbujemy się przed nimi chronić stosując zbilansowaną dietę, zażywając witaminy w firmie suplementów diety czy nawet izolując się od chorych ludzi. Jednakże w przypadku wirusów i bakterii, nigdy nie wiadomo gdzie i kiedy doszło do zakażenia.

Jakie maski najlepiej chronią przed zakażeniem? 

ochronna maska z filtrem ffp3Największe zagrożenie stwarzają dla nas bakterie i wirusy, które w błyskawicznym tempie się namnażają i mają zdolności do przetrwania poza organizmem żywiciela. Przede wszystkim unoszą się w powietrzu, ale znajdziemy je także na wielu rodzajach płaskich powierzchni. Jeżeli nie złapiemy ich z powietrza, bo na przykład chora osoba kichnie blisko nas, to można się nimi zarazić poprzez dotykanie ust zakażoną ręką. Dlatego tak istotne jest zasłanianie ust i nosa, aby zminimalizować ryzyko zakażenia. Oczywiście poza noszeniem maski, trzeba też stosować się do podstawowych zasad higieny, czyli dokładnie myć i dezynfekować ręce kilka razy w ciągu dnia lub kiedy zajdzie taka potrzeba. Jeżeli chodzi o wybór maski, to najlepsza będzie z odpowiednim filtrem, gdyż to właśnie on odpowiada za zatrzymanie wszelkich niebezpiecznych drobnoustrojów i zarazków. W celu stu procentowego zabezpieczenia się przed zakażeniem, najlepsza będzie ochronna maska z filtrem ffp3, która chroni nas z ponad dziewięćdziesięciodziewięcioprocentową skutecznością. Jest ona wykona ze specjalnej flizeliny oraz bawełny, które stanowią aż pięć warstw. Pomiędzy znajduje się najczęściej filtr węglowy, który wyłapuje z powietrza pyły zawieszone PM2,5 oraz PM 10, które są szczególnie niebezpieczne dla naszych dróg oddechowych. Ponadto, maska ffp3 chroni przez zakażeniem wirusami i bakteriami, ponieważ są one zatrzymywane w zewnętrznej warstwie maski. Co istotne dla użytkownika, maska jest wygodna w noszeniu i praktyczna.

Na rynku znajdziemy bardzo dużo rodzajów masek ochronnych lub antysmogowych. Jednakże maska ffp3 jest jedną z nielicznych, które chronią nie tylko przed bakteriami i wirusami, ale także przed zanieczyszczeniami, pyłami i spalinami. Jej zaletą jest niska cena, w związku z czym każdy może ją nabyć. Jest szczególnie polecana dla personelu medycznego, ponieważ wykazuje bardzo wysoką skuteczność ochrony.