Od wielu lat prowadzę własne gospodarstwo rolne. Zazwyczaj wszystko na polu robimy z mężem sami, ale w tym roku urodziłam nasze pierwsze dziecko, którym nie miał się kto zająć. Po dłuższym zastanowieniu doszliśmy do wniosku, że ja zostanę z dzieckiem w domu, a na czas żniw, gdzie pracy jest najwięcej i mąż z pewnością nie wyrobi się ze wszystkim sam, zatrudnimy dodatkowego pracownika. Musieliśmy znaleźć kogoś, kogo interesowała by taka sezonowa, tymczasowa praca w polu.

Gdzie w Grudziądzu znajdę agencję pracy tymczasowej?

agencja pracy tymczasowej GrudziądzDługo zastanawialiśmy się, gdzie szukać takiej osoby. Zależało nam na tym, aby trafić na zaufanego i doświadczonego pracownika. Obawialiśmy się, że wybierzemy osobę, która zaraz się zwolni, a my nie będziemy mieli czasu na to, aby znaleźć nowego pracownika w jej miejsce. W końcu zdecydowaliśmy się na bardzo dobre rozwiązanie. Doszliśmy do wniosku, że najlepiej będzie, jak pracownika wybierze dla nas agencja pracy tymczasowej Grudziądz to miejscowość, w której bez problemu znaleźliśmy taką agencję. Udaliśmy się tam jeszcze tego samego dnia i podpisaliśmy z nimi umowę. Okazało się, że posiadają oni bardzo dużą bazę osób chętnych do pracy i już kilka dni później otrzymaliśmy kilkanaście CV od osób, które miały doświadczenie w takiej pracy i chętnie podjęłyby się pracy tymczasowej w naszym gospodarstwie. Wybraliśmy osobę, która najbardziej odpowiadała naszym preferencjom i zadzwoniliśmy do agencji, że podjęliśmy już decyzję. Jak się okazało, to był prawdziwy strzał w dziesiątkę. Zatrudnienie pracownika przez agencję pracy tymczasowej było świetnym rozwiązaniem. Również dlatego, że formalnie osoba ta pozostawała pod zatrudnieniem agencji, a my tylko podpisywaliśmy umowę z agencją. Dzięki temu wszystkie formalności udało nam się załatwić odpowiednio szybko, a w razie niedyspozycji pracownika, od razu otrzymywaliśmy od agencji osobę na zastępstwo.

Nie byliśmy także obciążeni żadnymi dodatkowymi kosztami ani prowizjami. Wszystkie sprawy podatkowe znajdowały się po stronie agencji z którą zdecydowaliśmy się na współpracę. Poszukiwanie pracownika przez agencję pośrednictwa pracy tymczasowej w takiej sytuacji jest więc niezwykle opłacalne. Cieszę się, że udało nam się trafić w to zaufane i doświadczone miejsce.