Wykończenia na elewacjach i drobne poprawki zewnętrzne zawsze wywoływały dość dużo zamieszania, bo zazwyczaj okazywało się, iż rozstawianie rusztowania i mocowań zajmowało o wiele więcej czasu niż same wykonanie prac. Jednak nie było innego sposobu na wykonanie zlecenia, dlatego też często marnowaliśmy mnóstwo czasu, który mógł być wykorzystany do skończenia innych, bardziej pilnych zadań.

Lekkie rusztowania modułowe

rusztowanie składaneDotychczas używaliśmy standardowych, żelaznych rusztowań które służyły nam od początku istnienia firmy, i na ich wytrzymałość i przydatność nie mogliśmy narzekać. Jednak były one dość ciężkie i niewygodne, zwłaszcza w momencie w którym należało szybko postawić rusztowanie do pracy wymagającej natychmiastowego wykonania. By ułatwić sobie pracę, wspólnie z kolegami zaczęliśmy przeglądać najnowsze rozwiązania techniczne w celu znalezienia nowszego systemu rusztowań, pozwalającego przede wszystkim na szybkie rozłożenie. Na stronie internetowej jednego z największych producentów sprzętu budowlanego znaleźliśmy w końcu rusztowanie składane, które idealnie odpowiadało naszym potrzebom. Przede wszystkim, owe rusztowanie składało się z kilkunastu składanych elementów, które można było rozstawić błyskawicznie i dopasować do wysokości i szerokości powierzchni roboczej. Było zdecydowanie lżejsze niż stalowe szkielety używane przez nas do tej pory, gdyż wykonane było z wytrzymałego aluminiowego szkieletu oraz podłogi z tworzywa sztucznego, dzięki czemu możliwe było bezproblemowe przenoszenie nawet wielu elementów naraz. Co więcej, rusztowanie posiadało zabezpieczenia, zapobiegające przypadkowemu rozejściu czy złożeniu konstrukcji podczas prac, jak również posiadało dodatkowe elementy niespotykane w konstrukcjach bardziej standardowych.

Lekkie schody czy barierki, ale również rozkładane półki i podesty, na których można było z łatwością trzymać wygodnie narzędzia czy materiały i mieć do nich łatwy dostęp. Funkcjonalność i wytrzymałość owych konstrukcji była potwierdzona przez mnóstwo pozytywnych opinii, wystawionych przez zadowolonych użytkowników, dlatego też nie szukając dalej, zdecydowaliśmy się wyposażyć w owe rusztowania. Od czasu ich wdrożenia do pracy, czas rozkładania rusztowań skrócił się niemal trzykrotnie.