Odpowiadałem w firmie produkcyjnej za to, aby wszystkie instalacje przeciwpożarowe były sprawne i działały zawsze wtedy, kiedy coś się może wydarzyć. Oczywiście w takich firmach jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że wybuchnie pożar i widziałem to między innymi po statystykach, które oferowane są przez specjalne urządzenia.

Instalacja przeciwpożarowe – serwis sprzętu

serwis instalacji przeciwpożarowejDlatego też nasz szef stwierdził, że potrzebna będzie taka osoba jak ja, która odpowiedzi na to, aby instalacja przeciwpożarowa była przede wszystkim dobrze serwisowana i na bieżąco. Zdawałęm sobie z tego sprawę, że nie jest to łatwe zadanie z tego względu, że zarówno urządzenie, które pomagają w utrzymaniu odpowiedniego bezpieczeństwa jest bardzo skomplikowane, ale także jest sporo firm do współpracy. Jest ich na pęczki i trudno będzie mi wybrać początkowo jedną firmę, z którą chciałbym podjąć współpracę.  Decydując się na serwis instalacji przeciwpożarowej mających na celu zabezpieczenie obiektu przed wystąpieniem pożaru trzeba oczywiście sprawdzić ich referencje oraz kompetencje pracowników, którzy wykonują tego rodzaju działania. Chciałem, aby każdy dzień pracy w naszej firmie był przede wszystkim bezpieczny dla wszystkich osób, które pracowały na różnych stanowiskach. Dlatego właśnie instalacje przeciwpożarowe musiały być naprawdę skuteczne. Między innymi serwis instalacji przeciwpożarowych udało mi się zlecić bardzo sprawnie jednej firmie, którą znalazłem zupełnie przypadkiem. Pierwszego dnia kiedy przyjechali zrobić bardzo dokładny research posiadanych przez nas instalacji przeciwpożarowych powiedzieli, że to i to trzeba zmienić, a z kolei kilka rozwiązań było bez zarzutu. Decydując się na takie instalacje na pewno trzeba wziąć pod uwagę możliwość współpracowania z wieloma firmami.

Dzięki temu myślę, że bardzo dobrze wywiązałem się z tego zadania i faktycznie teraz zarówno pracownicy będą czuć się o wiele bardziej bezpiecznie, jak i ja, który wiem, że sprawdziłem się świetnie w swojej roli faktycznie będę mógł pracować na tym stanowisku zapewne jeszcze przez kilka dobrych lat. Dbając o bezpieczeństwo wszystkich pracowników. Dzięki mnie oraz firmom zewnętrznym w znaczący sposób zredukowaliśmy ryzyko wystąpienia pożaru i taki właśnie był cel tego przedsięwzięcia.