Już od jakiegoś czasu widzę, że satynowe sukienki należą do jednych z najbardziej popularnych zarówno w tym sezonie, jak i poprzednim, jednak mimo to ciężko mi było znaleźć w sklepie idealną kreację wykonaną z wysokiej jakości satyny, która w dodatku ładnie by się na mnie układała. Dlatego wpadłam na pomysł, aby z pomocą siostry samodzielnie uszyć taką sukienkę.

Piękna sukienka satynowa

satyna w kwiatyZnaleźć naprawdę fajną kieckę satynową w necie graniczy z cudem. Nie wiem, czy ja mam takie szczęście, że jak zawsze podoba mi się dana rzecz to jej nie mogę znaleźć po sklepach, czy te kreacje są tak popularne, że zwyczajnie ciężko je dostać, w każdym razie szukałam praktycznie wszędzie takiej sukienki, a jak już znalazłam to albo była zbyt ciasna, albo źle leżała. Postanowiłam się jednak nie poddawać i poprosiłam o pomoc siostrę, która hobbistycznie zajmuje się szyciem oraz przerabianiem ubrań. Razem szukałyśmy w sieci idealnego materiału, jaki nadałby się na sukienkę, której tak bardzo pragnę. Na jednej ze stron w pewnym momencie rzuciła mi się w oczy satyna w kwiaty która była po prostu prześliczna. Była w kolorze pudrowego różu i posiadała motyw w bardzo estetyczne biało fioletowe kwiaty. Zdecydowałam się na zakup właśnie tego materiału kierując się jego niską ceną oraz wyglądem, jednak jak się okazało później sam materiał był naprawdę świetnej jakości.

Pomimo tego, że satyna jest stosunkowo ciężkim materiałem do szycia i trzeba bardzo uważać, aby jej nie uszkodzić, siostra stwierdziła, że sukienka praktycznie szyła się sama, tak dobrze materiał współpracował. Ja za to wreszcie zyskałam swoją wymarzoną sukienkę w której chodzę tak często, jak tylko się da. Zwłaszcza teraz, gdy temperatury są naprawdę wysokie, a w końcu satyna daje nam wrażenie przyjemnego chłodu oraz przewiewności.